Powiat Tarnowski. Karetki dla pogotowia
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 11 czerwca 2020 00:00

Niedawno samorząd Województwa Małopolskiego zdecydował o przekazaniu kolejnych karetek dla Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. W początkowym protokole rozdysponowano 2 karetki, natomiast dzięki staraniom władz powiatu tarnowskiego w ramach zapobiegania i zwalczania koronawirusa SARS-CoV-2 zgodnie z ostatnim podziałem karetek, na Komitecie Sterującym ds. Koordynacji Nakładów na sektor Ochrony Zdrowia w dniu 27.05.2020r. ustalono, że Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie otrzyma 4 nowe karetki. Wszystkie karetki będą w pełni wyposażone w sprzęt medyczny całkowicie bezpieczny w niesieniu pomocy zarażonym koronawirusem jak: mikrorespiratory, „LUKASY” (najnowszej generacji urządzenie do kompresji klatki piersiowej), system informatyczny, a także w urządzenia do dezynfekcji. Wartość jednego samochodu to ponad 600 tys. zł.

Przypomnijmy, że zamówienie pięćdziesięciu karetek pogotowia ratunkowego zostało umożliwione i realizowane dzięki szybkim decyzjom Komitetu Sterującego ds. Koordynacji Nakładów na Sektor Ochrony Zdrowia pod przewodnictwem marszałka Witolda Kozłowskiego oraz Wojewody Piotra Ćwika. Komitet przygotował i zaplanował projekt „Zakup usług i wszelkich wyrobów medycznych niezbędnych do zapobiegania, diagnostyki i zwalczania COVID-19 na terenie województwa małopolskiego” oraz opracował system podziału ambulansów. Samorząd Powiatu Tarnowskiego wyraża ogromną wdzięczność, za przekazanie karetek o łącznej wartości prawie 2,6 miliona złotych, Marszałkowi Województwa Małopolskiego oraz całemu Zarządowi, a także Komitetowi Sterującemu. Pierwszy raz w historii zdarzyło się, że Samorząd Województwa Małopolskiego przekazał karetki dla Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .