Reklama
Ciężkowice. Placówka z dotacją
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 19 maja 2020 12:35

Projekt Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice pt. MIKROŚWIATY otrzymał pełną wnioskowaną kwotę tj. 29 460,00 zł. Program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowany jest ze środków MKiDN i adresowany do teatrów, samorządowych instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych - ośrodków, które chciałyby w okresie letnich wakacji zorganizować warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, zakończone pokazem. Ideą naszego projektu jest umożliwienie dzieciom i młodzieży opowiedzenia o swoim świecie. To one zdecydują czy to będzie opowieść o Ciężkowicach, o marzeniach, czy będą to historie rodzinne czy szkolne. Warsztaty mają stworzyć przestrzeń i dać dzieciom narzędzia do przekazania swoich historii. Inspiracją w zakresie formy będą teatry ulicznymi, przede wszystkim spektakle uliczne Odin Teatret, Bread and Puppet Theatre, Kud Ljud.Realizacja działań w projekcie zakłada podążanie trzema ścieżkami tematycznymi.


- ŚLADY I TROPY – czyli opowieść o Ciężkowicach, jego historii - od mitu założycielskiego do opowieści z Klubu Senior +. Kto znajdzie ciekawszą historię? Kto znajdzie nieznaną opowieść? W końcu – co te opowieści o nas dzisiaj mówią? Czy są ważne? A jeśli tak, to dlaczego.
- DZISIAJ JUTRO I POJUTRZE – czyli opowieść o marzeniach. Tych bardzo aktualnych i tych odnoszących się do przyszłości. Jak będzie wyglądał ich świat za 10-20 lat? Co chcieliby robić? Kim być? Co jest lub będzie ważne?
- TU I TERAZ czyli opowieść o codzienności, o szkole, podwórku. Szkoła jest ważnym elementem życia dzieci, spędzają tam mnóstwo czasu. Nie ma wątpliwości, że jest ważnym elementem ich świata. Pytanie, czy tym lubianym czy wręcz odwrotnie. Jakie mają relacje w klasie, co chcieliby zmienić.
Efektem naszej pracy w projekcie będzie parada zakończona pokazem etiud cieniowych w oknach Ratusza. Projekt będzie wydarzeniem nie tylko dla jego beneficjentów, ale także dla całej społeczności. Osoby prowadzące warsztaty to aktorzy jedynego w Polsce teatru cieni (Teatr Figur z Krakowa). Projekt skierowany jest do grupy dwudziestu dzieci w wieku od     10 do 18 lat. Pozostaje mieć nadzieję, że okoliczności związane z epidemią pozwolą go zrealizować.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102020

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .