Reklama
Tuchów. Kolejna inwestycja Dorzecza Białej
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 16 maja 2020 16:48

eciezWłaściciele posesji przy ulicy Okólnej w Tuchowie mają powody do radości. 11 maja 2020 roku została podpisana umowa na „Budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wraz z przyłączami przy ulicy Okólnej w Tuchowie  z wykonawcą robót – Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Usługowo-Handlowym „Wolimex” Eugeniusz Wojak z Limanowej. Prace mają zakończyć się najdalej do 31 grudnia 2020 roku. Wartość całej inwestycji zamyka się kwotą 995 tysięcy złotych. Warto dodać, że w stu procentach zadanie zostanie sfinansowane z pożyczki (w znacznej mierze umarzalnej, po uzyskaniu tak zwanego efektu ekologicznego) z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.


- Firma „Wolimex”, która wygrała przetarg na realizację tej inwestycji, to sprawdzony partner naszej spółki. Dlatego zarówno o termin zakończenia zadania, jak też jakość wykonania prac jestem spokojny. Jest to kolejna inwestycja związana z rozbudową sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Tuchowa, ale także na terenie który swoim zasięgiem obejmuje nasza spółka – mówi w rozmowie z naszą redakcją, Wojciech Skruch, prezes zarządu Spółki Komunalnej „Dorzecze Białej” w Tuchowie. Zdaniem burmistrz Tuchowa Magdaleny Marszałek inwestycja jest kolejnym „krokiem” w realizacji koncepcji rozbudowy sieci w gminie Tuchów. – Pragnę podziękować prezesowi spółki Wojciechowi Skruchowi za sprawne przygotowanie inwestycji – mówi burmistrz Magdalena Marszałek. Warto dodać, że inwestycja pozwoli na doprowadzenie sieci kanalizacji sanitarnej do kilkunastu gospodarstw domowych ( w sumie z skorzysta na tym kilkadziesiąt osób).
Planowane przedsięwzięcie obejmuje wykonanie plac budowlano-montażowych w zakresie: budowy rurociągów kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej fi200mm o długości ok. 1768 mb; budowy przyłączy kanalizacyjnych fi160mm o długości ok. 220 mb; budowy rurociągów kanalizacji sanitarnej tłocznej fi90mm o długości ok. 375 mb;  budowy rurociągów wodociągowych fi110mm o długości ok. 340 mb; budowy przyłączy wodociągowych fi40mm o długości ok. 30 mb;  dostawy, montażu i uruchomienia sieciowej przepompowni ścieków w ilości 1 kpl. Inwestycja zostanie oddana do użytku do końca grudnia 2021 roku. Dodajmy, że została podpisana umowa na Pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego dla powyższego zdania na ul. Okólnej z firmą Marcin Soczek MULTIKOP-MS.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102020

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .