Reklama
Dożynki powiatowe w Ryglicach
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 16 maja 2020 16:43

Tegoroczne dożynki powiatu tarnowskiego, które zaplanowano na ostatni weekend sierpnia, zostały odwołane. Miały się odbyć w Ryglicach. Jak nie trudno się domyślić, powodem takiej decyzji jest pandemia koronawirusa. Zarówno władze powiatu tarnowskiego, jak i samorząd gminy Ryglice uznali, że w tej sytuacji zorganizowanie imprezy nie miałby sensu. Kwestia zapewnienia bezpieczeństwa jest w tym przypadku sprawa priorytetową. Dlatego postanowiono, że impreza nie odbędzie się w tym roku. Wiele wskazuje na to, że w przyszłym roku dożynki odbęda się w Ryglicach.


Starosta tarnowski Roman Łucarz mówi, że nadal nie wiadomo czy będzie rekomendacja Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego kraju dla organizacji tego typu wydarzeń. – Sytuacja jest dynamiczna i nie wiemy w jakim kierunku się rozwinie. Oczywiście wszystkim nam życzyłbym, żeby epidemia, jak najwcześniej odeszła do lamusa historii, ale musimy „dmuchać” na zimne – mówi starosta Roman Łucarz. Burmistrz Ryglic Paweł Augustyn jest przekonany, że mieszkańcy, a przede wszystkim rolnicy, zrozumieją że taka decyzja to sprawa oczywista. – Zapraszam na dożynki za rok, w sierpniu 2021 roku – mówi Paweł Augustyn.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102020

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .