Reklama
Dębno. W nocy mniej luksów
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 08 maja 2020 18:22

O północy lampy w gminie Dębno są już wyłączone. Powód: koronawirus i minimalny ruch po 12. w nocy. Na ostatnim posiedzeniu Rady Gminy Dębno, w związku z trwającym stanem epidemiologicznym, istniejącymi zaleceniami dotyczącymi przemieszczania się oraz małym ruchem kołowym i pieszym, Rada Gminy Dębno podjęła decyzję o wyłączeniu w godzinach nocnych oświetlenia ulicznego na terenie całej gminy.  


Oświetlenie funkcjonować będzie wg następujących zasad: włączenie lamp – 20 minut po zachodzie słońca, wyłączenie – godz. 24:00. Taka sytuacja będzie utrzymana do odwołania – mówi naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski. Analiza dokonana przez samorząd potwierdza, że w nocy ruch praktycznie całkowicie zamiera. Zatem nie ma sensu płacenie słonych rachunków za oświetlenie ulic. Warto wspomnieć, że w nocy, teren gminy częściej niż do tej pory, patroluje policja. To, zdaniem wielu. Ma pozytywny wpływ na poprawę poczucia bezpieczeństwa.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102020

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .