Powiat Brzeski. Zdajemy egzamin z odpowiedzialności
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 21 kwietnia 2020 11:27

Coraz mniej mieszkańców powiatu brzeskiego poddanych jest kwarantannie. Ci, którzy wrócili z zachodu przed Wielkanocą albo są już po 14.dniowym odosobnieniu albo kończy się im ten okres. Generalnie rzecz biorąc znakomita większość osób zachowuje się bardzo odpowiedzialnie. Przestrzega zasad kwarantanny, zakazu zgromadzania się, stosuje się do wszelkiego rodzaju zakazów i nakazów. Oczywiście w tak dużej zbiorowości jaką jest powiat – ponad 90 tysięcy mieszkańców, są wyjątki od reguły. – Tym wszystkim, którzy przestrzegają obostrzeń pragnę serdecznie podziękować, zaś do tych którzy tego nie czynią po raz kolejny zaapelować: szanujcie zdrowie swoich i swoich bliskich –  mówi w rozmowie z naszą redakcją Andrzej Potępa, starosta brzeski.


Czy liczba osób poddanych kwarantannie drastycznie się zmniejszy? Jeśli tak to w jakiej perspektywie czasowej? Starosta Andrzej Potępa mówi, że pod tym względem jest umiarkowanym optymistą. – Docierają do mnie bowiem sygnały, że dość spora grupa osób wróci do Polski, z powodu utraty pracy w krajach Europy Zachodniej – dodaje. Część osób nadal pracuje w Niemczech czy w Anglii, ale spora grupa zapowiada powrót. Nawet jeśli nie na stałe, to na kilka tygodni, nawet na kilka miesięcy. Może to być nawet kilkaset osób. To osoby zatrudnione w turystyce, gastronomii czy budownictwie.  – Zniesienie obostrzeń oraz powolny powrót gospodarki do „życia” nie zwalnia nas jednak z obowiązku by stosować się do przepisów ustawy o epidemii. Koronawirusa pokonamy szybciej kiedy dostosujemy się do tych warunków - przekonuje starosta Andrzej Potępa.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr052020p

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .