Dębno. Odwołany Bieg po Flagę
WYDARZENIA - Dębno
środa, 08 kwietnia 2020 09:59

Jedna z największych imprez sportowo – rekreacyjnych w regionie tarnowskim, ale także przedsięwzięcie o charakterze narodowo – patriotycznym czyli Dębiński Bieg po Flagę, został oficjalnie odwołany. Tradycyjnie już imprez miała się odbyć na początku maja. Dodajmy, że Dębiński Bieg po Flagę, organizowany jest przez lokalne stowarzyszenie, we współpracy z samorządem gminy Dębno oraz Szkołą Podstawową w Woli Dębińskiej. Honorowym patronem tego wyjątkowego przedsięwzięcia jest wójt Wiesław Kozłowski. Bieg po Flagę to nie tylko promocja rekreacji, organizowana z myślą o całych wielopokoleniowych rodzinach, ale także impreza promująca patriotyzm oraz przypadający na 2 maja, Dzień Flagi. Stąd to wydarzenie organizowane jest na początku maja.

- Uznaliśmy, że w tej sytuacji, w dobie koronawirusa, takich przedsięwzięć nie wolno organizować. Początkowo myśleliśmy o przełożeniu tego wydarzenia na późniejszych okres, ale ostatecznie uznaliśmy, że w tym roku nie będziemy organizowali Dębińskiego Biegu po Flagę. Już dzisiaj zapraszam w 2012 roku  – mówi naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski. Gospodarz gminy zachęca przy okazji do tego, by Majówkę uczcić poprzez wywieszenie flag. – Biel i czerwień to nasz narodowe barwy. W tym trudnym okresie czasu pokażmy, że jesteśmy solidarni z poszkodowanymi, z chorymi, z rodzinami tych wszystkich którzy odeszli z powodu zakażenia. Apeluję o udekorowanie domów flagami – zachęca wójt Wiesław Kozłowski.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr052020p

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .