Koronawirus w szpitalu w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 27 marca 2020 18:17

szpitalbrzeskoaaPierwsza osoba, u której stwierdzono koronawirusa, została zdiagnozwana w Brzesku. Do zakażenia najprawdopodobniej doszło na oddziale chirurgii tutejszego szpitala. Z naszych informacji wynika, że pacjenta, który leżał na chirurgii – pomimo zakazu – odwiedziała osoba zarażona koronawirusem. Pomimo gęstego sita – nie udało się powstrzymać nieproszonego gościa.W efekcie zamknięto cały oddział. Ponad dwudziestu pracowników szpitala: lekarzy, pielęgniarek oraz personelu pomocniczego, trafiło na przymusową kwarantannę. Sanepid próbuje ustalić źródło zarażenia. W sumie kwarantannie i badaniom testowym może zostać poddanych nawet kilkadziesiąt osób.

Na stronie brzeskiego ZOZ czytamy: w związku z zaistniałą w SPZOZ w Brzesku sytuacją tj. stwierdzeniem zakażenia koronawirusem u pacjenta hospitalizowanego , w dniu 27.03.2020 zawieszona została działalność oddziału chirurgii . Personel pracujący w oddziale chirurgii decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego objęty został kwarantanną domową . Zawieszenie działalności związane jest z zaprzestaniem przyjęć do oddziału i wykonywaniem zabiegów chirurgicznych. Przywrócenie działalności oddziału w chwili obecnej przewidywane jest za 7 do 14 dni. Do czasu przywrócenia działalności oddziału pacjenci wymagający interwencji chirurgicznej, zgłaszający się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego , będą kierowani do pobliskich szpitali.

To kolejny przypadek w Polsce, do którego by nie doszło gdyby nie wielka głupota ludzka. No bo jak inaczej nazwać sytuację, w której ktoś odwiedza kogoś w szpitalu, pomimo wyraźnego zakazu. Takie osoby – moim zdaniem – powinny zostać surowo ukarane. Nawet wielotysięcznym mandatem. Tej sytuacji to co prawdanie cofnie, ale może przyczyniłoby się to do tego, że inni zastanowią się nad takim krokiem wcześniej, niż go wykonają. Ileż jeszcze wody w rzekach upłynie zanim zaczniemy stosować się do prawa…

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr052020p

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .