Powiat Brzeski. Apel starosty
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 19 marca 2020 10:14

Żadne restrykcje nie zatrzymają koronawirusa jeżeli sami będziemy zachowywać się nieodpowiedzialnie. Niestety mamy przykłady bezmyślnych zachowań mieszkańców, którzy czas kwarantanny wykorzystują na przykład na załatwianie spraw w urzędzie. Inne  nieodpowiedzialne zachowanie doprowadziło do paraliżu brzeskiego SORu, kiedy zgłosił się tam mężczyzna z objawami infekcji i powiedział, że wcześniej pił alkohol z kolegą, który wrócił z Niemiec. Przez to na kilka godzin placówka była sparaliżowana, a pięciu ratowników wylądowało na przymusowej kwarantannie. Ja apeluję o to żeby jednak to zagrożenie potraktować bardzo poważnie, bo największa fala zachorowań dopiero przed nami. Jeśli będziemy zdyscyplinowani to unikniemy dużej epidemii. Tylko dyscyplina może nas uratować – mówi starosta Andrzej Potępa.


Przypomnijmy: wszyscy, którzy podejrzewają u siebie koronawirusa, w pierwszej kolejności powinny dzwonić do sanepidu. Wszystkie planowe u lekarzy wizyty trzeba przekładać na inne terminy, a sprawy w starostwie, ale także w innych urzędach, w miarę możliwości załatwiać mailowo lub telefonicznie. Wizyta w urzędzie to skutek konieczności. – Jeżeli niezbędna jest osobista wizyta to ona jest możliwa po wcześniejszym umówieniu, bo są wydziały w których trzeba się pojawić osobiście, mówię o Budownictwie, Geodezji czy Wydziale Komunikacji i Transportu. Wtedy po wcześniejszym umówieniu się na dzień i godzinę można przyjść. My udostępniamy środki ochrony osobistej, maseczkę, żel do dezynfekcji rąk, rękawice. Natomiast apel i prośba – załatwiamy tylko sprawy naprawdę niezbędne – tłumaczy Andrzej Potępa. Warto dodać, że w powiecie brzeskim jest wygospodarowane  miejsca kwarantanny dla osób, które np. wracają z zagranicy nie mają możliwości odizolowania się od społeczeństwa. Jak mówi nam Andrzej Potępa, w dwóch obiektach są 52 miejsca.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

skarbnikaudytm

pr042020

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .