Brzesko. SOR był zamknięty
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 17 marca 2020 01:20

Przez kilka godzin Szpitalny Oddział Ratunkowy w Brzesku był nieczynny. Powód – u jednego z pacjentów, który zgłosił się na oddział, podejrzewny jest koronawirus. Dzisiaj wieczorem mężczyzna w średnim wieku, zgłosił się na SOR. Mówił, że ma duszności, miał też wysoką gorączkę. Jak dowiedziała się nasza redakcja został zakwalifikowany, jako pacjent z podejrzeniem koronawirusa. Pił alkohol z osobą, która wróciła niedawno z Niemiec i mogła być nosicielem wirusa.Pacjent trafił Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. SOR w Brzesku został zamknięty, była konieczna dezynfekcji. Cały personel, który miał kontakt z pacjentem zostanie poddany kwarantannie. Jeśli okaże się że pacjent jest zdrowy, prcaownicy szpitala wrócą do pracy jeśli nie – w domu spędzą 14 dni.

PRZYPOMINAMY.

W przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem nie należy udawać się do przychodni ani na SOR. Jeden pacjent może stać się źródłem zakażenia dla wszystkich, którzy siedzą w poczekalni czy na izbie przyjęć.

Takie osoby powinny bezzwłocznie powiadomić telefonicznie powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną, a jeśli objawy są nasilone – zadzwonić pod numer alarmowy 112. Pracownik sanepidu na podstawie wywiadu rekomenduje pozostanie w domu (na kwarantannę) lub hospitalizację.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

skarbnikaudytm

pr042020

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .