Brzesko Zawody przyszłości
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 10 marca 2020 11:26

Od kilku lat zarówno MEN, jak i agendy rządowe odpowiedzialne za gospodarkę, prezentują listę dwudziestu zawodów, w których jest i będzie ogromne zapotrzebowanie na rynku pracy. Dla szkół powinna to być wskazówka. Zespół Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku kształci w zawodach, o istotnym zapotrzebowaniu na krajowym i regionalnym rynku pracy, preferowanych przez MEN – również przez wysokość subwencji: Technik elektryk; Technik mechatronik; Technik mechanik; Technik programista; Elektryk; Ślusarz; Technik budownictwa; Technik robót wykończeniowych w budownictwie; Technik informatyk czy Monter zabudowy i robót wykończeniowych. W najbliższej przyszłości szkoła zamierza rozważyć kształcenie w technikum o specjalności technik spawalnictwa – trwają prace w MEN nad uruchomieniem tego kierunku. Zapotrzebowanie na spawaczy jest ogromne, a szkoła posiada doskonałe warunki do kształcenia w tym zawodzie. - Szkoła, tak jak przedsiębiorstwo, musi elastycznie reagować na potrzeby rynku pracy, potrzeby rodziców, uczniów, a nawet trendy edukacyjne I panującą modę – trafnie ocenia dyrektor Jerzy Soska.

W tym roku nowością jest kształcenie w zawodzie Technik Programista – to jeden z najlepiej zarabiających, najbardziej poszukiwanych na rynku pracy zawodów. Aby nim zostać, potrzeba kwalifikacji i umiejętności. Technik programista jest znakomitym wyborem drogi życiowej dla wszystkich, którzy z ciekawością patrzą na komputery oraz lubią przedmioty ścisłe. Programowanie to nie tylko pieniądze, to ciekawa pasja dająca m. in. możliwość programowania robotów, pisania gier 3D, aplikacji mobilnych, desktopowych i robienia wielu innowacyjnych, kreatywnych rzeczy (inteligentne domy itp.). Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku zdobędą wiedzę teoretyczną, umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych,  stron internetowych oraz programowania,  testowania aplikacji. Będą tworzyć programy w najpopularniejszych obecnie językach tj. Python, C++, JavaScript, PHP, a także znajomości innych języków tj. SQL (przydatnego do tworzenia, zarządzania relacyjnym i bazami danych), HTML 5 i CSS (wykorzystywanych do tworzenia stron internetowych). Zdobycie wykształcenia na poziomie szkoły technicznej, w zawodzie technik programista, umożliwi absolwentom takiej szkoły, kontynuację nauki na wyższych szkołach politechnicznych lub uniwersytetach, a także pozwoli na rozpoczęcie własnej drogi zawodowej.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

skarbnikaudytm

pr042020

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .