Czchów. Gmina inwestuje w rozwój bazy oświatowej
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 05 marca 2020 22:48

Od ponad dwudziestu lat gmina Czchów ostro inwestuje w oświatę. – Ktokolwiek pamięta, jak wyglądały nasze szkoły i przedszkola z początku wieku, a widzi jest teraz, musi przyznać, że doszło u nas, w tym czasie do wielkiej rewolucji – tłumaczy burmistrz Marek Chudoba. W tym roku zaplanowano kontynuowanie prac związnych z rozbudową i  modernizacją kolejnych kilku obiektów szkolnych. Zaplanowaliśmy remont Zespołu Szkół i Przedszkola w Domosławicach. Już dzisiaj wiadomo, że  będzie nas to kosztowało 650 tysięcy złotych. To nie jedyna inwestycja oświatowa, która będzie wykonana w tym roku. W planach jest także rozbudowa i przebudowa budynku Zespołu Szkół i Przedszkola w Złotej oraz rozbudowa, nadbudowa i przebudowa Zespołu Szkół w Tymowej na cele społeczno – kulturalne. Zaplanowaliśmy wykonanie  etapu II – około 650 tysięcy złotych. Planowana jest też budowa placu zabaw przy PSP w Czchowie  to koszt 10 tysięcy złotych, natomiast modernizacja boiska sportowego w Tymowej będzie kosztowała 20 tysięcy złotych – wylicza burmistrz Marek Chudoba. Warto wspomnieć, że w ostatnich kilkunastu  latach wyremontowaliśmy wszystkie szkoły i przedszkola, oddaliśmy do użytku pięć nowych sal gimnastyczne: w Złotej, Tworkowej, Tymowej i Domosławicach. Każda szkoła ma boisko o powierzchni 12 na 24 metry) oraz pełnowymiarową w Czchowie. Gros środków na ich budowę udało się nam pozyskać z dotacji w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Do tego remont kilku boisk, zakup wyposażenia dla obiektów sportowych, nowe klaso-pracownie, nowoczesny sprzęt komputerowy, pracownie internetowe, audiowizualne. Nasze szkoły nie tylko mają doskonałą bazę, ale także i wyposażenie. W ostatnich sześciu latach ogromne nakłady inwestycyjne ponieśliśmy na zagospodarowanie terenów wokół szkół, place zabaw, czy termomodernizację obiektów szkolnych. Na inwestycje oświatowe, w ostatnich latach wydaliśmy około 25 milionów złotych – zapewnia burmistrz Chudoba.


(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

skarbnikaudytm

pr042020

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .