Reklama
Szczucin. Gigantyczna dotacja
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
niedziela, 16 lutego 2020 11:45

Plac targowy w Szczucinie odgrywa bardzo ważną rolę społeczno-ekonomiczną. W każdą środę i sobotę na placu targowym pojawiają się tłumy kupujących i sprzedających. Niezadawalający i ciągle pogarszający się stan nawierzchni ul. Targowej  powodował dyskomfort użytkowania przedmiotowej ulicy wśród mieszkańców Gminy Szczucin, jak również wszystkich korzystających z placu targowego. Dlatego też z punktu widzenia dalszego rozwoju i gwarancji świadczenia najwyższej jakości usług, niezbędnym stało się podjęcie przez władze Gminy decyzji o przebudowie ul. Targowej, która jest głównym ciągiem komunikacyjnym przy placu targowym.

Dla poprawy komfortu i bezpieczeństwa ruchu pieszych wzdłuż ul Targowej, w ramach inwestycji zaprojektowane zostało wykonanie nowego chodnika jak również wykonanie „wyniesionych” przejść dla pieszych o nawierzchni z kostki brukowej oraz zostanie wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa na długości całej ulicy. Całkowity koszt zaplanowanych robót budowlanych zadania to 1 786 332,00 zł, w tym kwota 1 429 065,00 zł to uzyskane dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych 2019 co stanowi 80% kosztów zadania oraz 357 267,00 zł jako wkład własny Gminy Szczucin. - Aura sprzyja drogowcom, dlatego prace przebiegają bardzo sprawnie. Jestem przekonany, że termin oddania inwestycji, zostanie dotrzymany – mówi naszej redakcji Tomasz Bezłowski, zastępca burmistrza Szczucina.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .