Reklama
Czchów. Rusza cykl zebrań strażackich
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 09 lutego 2020 00:00

Okres zimy to od wielu lat okres w którym organizowane są walne zabrania strażackie. Marek Chudoba, burmistrz Czchowa, a zarazem prezes struktur gminnych Związku OSP RP nie wyobraża sobie, by w tym okresie nie spotkać się z druhami. – To jest nie tylko okazja do rozmowy, ale także do wyznaczenia celów, porozmawiania o problemach i sposobach ich rozwiązania. Nasz gmina, od blisko dwudziestu lat, gros środków inwestuje w OSP. Na druhach opiera się bowiem system Obrony Cywilnej. Ale strażacy nie tylko ratują życie i zdrowie, ale także biorą udział w  życiu społecznym, gospodarczym czy religijnym naszej gminy – tłumaczy burmistrz Marek Chudoba.

Przypomnijmy, że w sobotę, 25 stycznia, odbyło się pierwsze z serii zebrań walnych Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Czchów. Strażacy z Czchowa skorzystali z gościnności Urzędu Miejskiego w Czchowie oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Czchowie i zorganizowali spotkanie w „Leśniczówce”. Na zebraniu gościły władze gminy (burmistrz Marek Chudoba), władze strażackiego związku ochotników (Marian Zalewski, Piotr Musiał) oraz przedstawiciel państwowej straży z Brzeska (Piotr Słowiak). Tradycyjnie już dokonano podsumowania aktywności jednostki w 2019 roku (łącznie 92 wyjazdy do akcji) oraz zrealizowanych działań inwestycyjnych. Słowa podziękowania strażacy skierowali na ręce Burmistrza Czchowa. To dzięki finansowemu wsparciu gminy Czchów zakupiony został średni samochód bojowy oraz dokończono prace remontowe w magazynie bojowym.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102020

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .