Reklama
TYLKO U NAS. Prezydent RP odwiedzi Brzesko oraz Zakliczyn
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 06 lutego 2020 08:32

Prezydent Andrzej Duda potwierdził udział w wyborach – będzie ubiegał się o godność głowy państwa. Oficjalnie potwierdził już udział w wyborach. Przypomnijmy, ze wczoraj marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła, że pierwsza tura wyborów odbędzie się 10 maja 2020 roku. - Głęboko wierze, że druga tura nie będzie potrzebna. Jestem przekonany, ze prezydent Andrzej Duda wygra w I turze wyborów – mówi naszej redakcji wicemarszalek Małopolski, Edward Czesak. Juz dzisiaj wiadomo, ze oficjalny start kampanii prezydenckiej będzie mial miejsce 15 lutego.

Przypomnijmy, ze podczas kampanii wyborczej w 2015 roku Andrzej Duda gościł w Brzesku, Bochni, Tarnowie, Tuchowie i Wierzchosławicach.

Z naszych informacji wynika, że w najbliższą środę Prezydent RP pojawi się w Brzesku, gdzie odwiedzi jedną z dużych firm na terenie miasta. Tego dnia Prezydent zjawi się najprawdopodobniej również w Zakliczynie, gdzie odbierze Tytuł Honorowego Obywatela Gminy Zakliczyn.

Warto wspomnieć, ze na kilka tygodni przed katastrofa smoleńska, prezydent Lech Kaczynski gościł także w Brzesku. Przyjechał wtedy na zaproszenie ówczesnego posła na Sejm RP, dzisiaj wicemarszałka Małopolski, Edwarda Czesaka. W tym samym okresie Andrzej Duda, który wtedy był ministrem w Kancelarii Prezydenta RP, odznaczył w Brzesku Janinę i Marię Surowieckie, które zostały odznaczone Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Natomiast Zbigniew Dulęba odebrał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Cała trójka związana była z działalnością w Niezależnym Samorządnym Związku Zawodowym "Solidarność".

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .