Reklama
Powiat Tarnowski. Wiceminister u starosty
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 05 lutego 2020 21:48

Wiceminister zdrowia, tarnowska poseł na Sejm RP, Józefa Szczurek – Żelazko spotkała się z władzami powiatu tarnowskiego. Brałam udział w spotkaniu dotyczącym remontu mostu w Ostrowie. Na początku chcę poinformować, że w bieżącym tygodniu nastąpi podpisanie umowy z wykonawcą projektu remontu mostu na rzece Dunajec w miejscowości Ostrów. Sam projekt ma kosztować około 450 tysięcy złotych. Widzę ogromne zaangażowanie starosty tarnowskiego, wicestarosty, członka zarządu powiatu tarnowskiego w rozwiązanie tego problemu – mówi naszej redakcji wiceminister Józefa Szczurek – Żelazko.

Tematem całego spotkania było omówienie bieżących działań Zarządu Powiatu Tarnowskiego związanych z decyzją o zamknięciu tej przeprawy mostowej, które nastąpiło 27 listopada minionego roku. Jako Posłowie ziemi tarnowskiej będziemy zabiegać u Premiera RP o jak najszybsze uruchomienie środków niezbędnych do wykonania remontu kapitalnego mostu, tak aby sam remont mógł rozpocząć się jeszcze w bieżącym roku Dziękuję Staroście Tarnowskiemu za zaproszenie na spotkanie – dodaje wiceminister Józefa Szczurek – Żelazko.

Powiatowy Zarząd Dróg w Tarnowie z siedzibą w Zgłobicach zakończył postępowanie o udzielnie zamówienia publicznego na wykonanie dokumentacji projektowej dla realizacji remontu obiektu mostowego na Dunajcu w miejscowości Ostrów. Wybrana została firma Promost Consulting z Rzeszowa. Oferta złożona przez rzeszowską firmę uzyskała najwyższą liczbę punktów spośród ważnych i nieodrzuconych ofert, których łącznie było pięć. Zdecydowała korzystna cena, opiewająca na nieco ponad 445 tys. zł brutto, i dodatkowy okres gwarancji rękojmi wynoszący 24 miesiące. - Projekt remontu mostu ma być wykonany do 30 czerwca - informuje Starosta Tarnowski, Roman Łucarz. Umowa z wykonawcą projektu będzie podpisana jeszcze w tym tygodniu.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .