Urząd Marszałkowski wesprze koncert na brzeskim Rynku
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 31 stycznia 2020 22:34

Doskonale przygotowany i umotywowany wniosek starosty brzeskiego Andrzeja Potępy znalazł uznanie ekspertów z Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego. Początkowo na symfoniczny koncert Queen zarząd województwa małopolskiego miał przekazać czterdzieści tysięcy złotych. - Uznaliśmy jednak, że takie wydarzenie trzeba wesprzeć w sposób wyjątkowy. Tym bardziej, że powiat brzeski już w ubiegłym roku potrafił udowodnić, że organizuje imprezy plenerowe na bardzo wysokim poziomie artystycznym i logistycznym – mówi naszej redakcji wicemarszałek Małopolski, Edward Czesak. Ostatecznie dotacja do koncertu Queen Symfoniczne wyniesie 60 tysięcy złotych. To wyjątkowe wydarzenie artystyczne, którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Brzesku, zaplanowano na 20 czerwca 2019 roku.

 

Jak już pisaliśmy szykuje się nam kolejna wielka uczta. W czerwcu, za sprawą Starostwa Powiatowego, powieje znowu kulturą wysoką. Pierwszy koncert spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Wiele osób pytało mnie, czy zamierzamy w przyszłym roku zorganizować coś podobnego. Od samego początku deklarowałem, że jest taka nasza wola. Koncert, który organizuje w całości Powiat Brzeski, zaplanowaliśmy na sobotę 20 czerwca, w ramach Brzesko-Okocim Festival. Już wiemy, że będziemy mieli wsparcie Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego. Będzie to naprawdę imponujący koncert, wierzę że zgromadzi tłumy. Już dzisiaj zapraszam nie tylko mieszkańców miasta, ale całego powiatu, całej Małopolski. Queen Symfonicznie z orkiestrą i chórem – to jedno z bardziej widowiskowych wydarzeń w świecie muzyki. Artyści wykonują największe przeboje grupy Queen. Będzie można wysłuchać piosenek zaaranżowanych symfonicznie, utworów, które wpisały się w historię muzyki rozrywkowej. Nie ma dnia, nie ma stacji, by utwory napisane i skomponowane przez lidera tej grupy nie pojawiały się na antenie – Freddie Mercury to przecież prawdziwa legenda naszych czasów – mówi starosta Andrzej Potępa. To koncert plenerowy. Ale samorząd powiatu, jak też sam starosta Andrzej Potępa, mają ogromne doświadczenie w przygotowaniu tego typu wydarzeń. Oczywiście przygotowanie koncertu: scena, nagłośnienie, obsługa kilkudziesięciu artystów, to spore wyzwanie logistyczne i finansowe.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .