Reklama
Minister Józefa Szczurek: nie ma powodów do niepokoju
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 30 stycznia 2020 21:43

Nie ma powodów do niepokoju. Oczywiście jesteśmy doskonale przygotowani, na wypadek pojawienia się zagrożenia wirusem z Chin – mówi naszej redakcji poseł Józefa Szczurek – Żelazko, wiceminister zdrowia. W regionie jest trzy szpitale, na któych znajdują się oddziały dla chorych zakaźnie: w Dębicy, Dąbrowie Tarnowskiej i Tarnowie (stary szpital). Takie oddziały są także w trch krakowskich szpitalach. Nie ma informacji, by ktoś z regionu tarnowskiego przebywał ostatnio w tej części Chin, gdzie powstało zagrożenie. Ministerstwo Zdrowia podkreśla: jeżeli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w Chinach lub miałeś kontakt z osobą, która była w tym czasie w Chinach, a jednocześnie masz poniższe objawy: temperatura ciała powyżej 38℃ oraz kaszel, duszność powinieneś zgłosić się do szpitalnego oddziału chorób zakaźnych, najbliższego Twojego miejsca zamieszkania. Listę szpitalnych oddziałów chorób zakaźnych na terenie całego kraju znajdziesz w załączniku poniżej.

Pamiętaj, że istotna przy wystąpieniach objawów chorobowych jest wizyta w Chinach lub kontakt z osobą, która była w ostatnim czasie w Chinach. Minister Zdrowia i Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia wydali zalecenia wszystkim placówkom prowadzącym oddziały chorób zakaźnych w sprawie procedur stosowanych w przypadku zagrożenia zarażeniem koronawirusem. Jednocześnie podkreślamy, że dotychczas w Polsce nie stwierdziliśmy żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem. Przypominamy, że mamy sezon wzmożonej zachorowalności na grypę, stąd też prośba o spokój i wstrzemięźliwość w wydawaniu pochopnych sądów odnośnie możliwego wystąpienia przypadku zarażenia koronawirusem. Pamiętajmy przy tym, że grypy również nie można lekceważyć. W przypadku pojawienia się objawów grypowych takich jak: temperatura ciała powyżej 38℃; ogólne złe samopoczucie; bole mięśni i stawów; kaszel, katar, duszność zalecamy wizytę u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .