Reklama
Powiat brzeski. Srebrne Szkoły z awansem
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 22 stycznia 2020 21:00

Poznaliśmy wyniki 22. Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020. W tegorocznej edycji wzięto pod uwagę dane 2085 liceów ogólnokształcących i 1728 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia. Spośród nich wybrano 500 liceów oraz 300 techników, które otrzymały tytuły złotej, srebrnej lub brązowej szkoły. Adresatami Rankingu są uczniowie klas ósmych, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia.


Rok 2020 rozpoczął się znakomitym sukcesem naszych szkół – dwie z nich zdobyły srebro i tym samym znalazły się w gronie najlepszych szkół technicznych w Polsce. Mowa o Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku – popularnie nazywanym „Zielonką” – oraz Zespole Szkół w Czchowie. Otrzymanie złotej, srebrnej lub brązowej odznaki w ogólnopolskim Rankingu PERSPEKTYWY to prawdziwy prestiż oraz niesamowita promocja dla nagrodzonej szkoły. Plebiscyt wyróżnia licea i technika, w których warto się uczyć i te, które zapewnią udany start absolwentów w dorosłe życie. Znalezienie się wśród najlepszych świadczy nie tylko o wysokich wynikach młodzieży w nauce, ale również o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę i ambitnych uczniów.


Kryteria Rankingu Techników 2020 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%). Nasze szkoły mogą pochwalić się w tym roku nie tylko srebrną tarczą, ale ponadto sporym awansem. Zarówno „Zielonka”, jak i Zespół Szkół w Czchowie poprawiły swoje wyniki z lat ubiegłych. Szkoła z Brzeska zajęła 163 miejsce w Polsce i 22 w Małopolsce. Dla porównania tak wyglądały poprzednie lata: rok 2019 – miejsce 198, rok 2018 – 229, rok 2017 – 249. Z kolei Czchów „przeskoczył” z miejsca 242 (rok 2019) na 195. Natomiast w Małopolsce znalazł się na pozycji 25. Ten widoczny progres wróży obiecującą przyszłość. Liczymy na to, że wkrótce szkoły powiatu brzeskiego trafią do pierwszej setki najlepszych szkół w Polsce.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .