Reklama
Szczurowa. Ekologiczna gmina
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 14 stycznia 2020 23:38

W ramach Regionalnego :Programu Operacyjnego pozyskano dofinansowanie dla mieszkańców na wymianę 155 kotłów. Przedsięwzięcie realizowali właściciele nieruchomości, domów, gdzie prace wykonano, ale cała logistyka rozliczenia i monitorowanie projektu, leżały po stronie samorządu gminnego. Chcemy, w latach następnych, realizować ten program, bo jest takie zapotrzebowanie społeczne – zapewnia wójt Zbigniew Moskal.  Czyste powietrze to jedno, ale o środowisko naturalne trzeba dbać kompleksowo. Dlatego w ubiegłym roku prowadzono prace związane z rozbudową sieci kanalizacji sanitarnej w Niedzieliskach. Sieć kanalizacji sanitarnej będzie sukcesywnie rozbudowywana. Zleciłem audyt związany z rozbudową sieci kanalizacyjnej w poszczególnych miejscowościach. Planujemy pozyskanie środków z tak zwanego Funduszu Norweskiego na modernizację energetyczną obiektów użyteczności publicznej – zapewnia wójt Moskal.

Nie wszędzie, chociażby z powodu rozproszonej zabudowy, jest możliwość jej wybudowania. Byłoby to nieopłacalne, nikt nie przekazałby na to żadnej dotacji. Co mają zrobić właściciele takich posesji? Wdrożyłem program budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Na razie zgłosiło się do niego 60 osób - mieszkańców naszej gminy. Chcemy stworzyć wszystkim, którzy właśnie z powodu rozproszonej zabudowy nie mogą się przyłączyć do sieci zbiorczej, możliwość zamontowania przydomowych oczyszczalni ścieków. Takie rozwiązania z powodzeniem zastosowano w kilku gminach regionu tarnowskiego, sprawdzają się w praktyce – przekonuje wójt Zbigniew Moskal.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .