Gmina Szczurowa. Liczne inwestycje
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 14 stycznia 2020 00:00

Realizowaliśmy wiele inwestycji, pozyskując środki na inne. Wyremontowano kilka dróg, modernizowaliśmy szkoły, domy ludowe, remizy OSP, pojawiły się nowe place zabaw, modernizowaliśmy obiekty sportowe, rozbudowywano sieć kanalizacji sanitarnej – mówi naszej redakcji Zbigniew Moskal, wójt gminy Szczurowa. Udało się oddać do użytku dwa nowe parkingi: w Woli Przemykowskiej oraz w Niedzieliskach. Powstał nowoczesny Street workout oraz skatepark. Dzieci z Dąbrówki Morskiej, Natkowa i Zamłynia mają nowe place zabaw, a dla osób nieco starszych, w Dołędze powstała otwarta strefa aktywności.

Prowadziliśmy prace remontowe w domach ludowych w Kopaczach Wielkich i Zaborowie, na finiszu są prace remontowe połączone z rozbudową remiz strażackich w Kwikowie i Uściu Solnym. Efektem rozbudowy i remontu szkoły w Strzelcach Wielkich są nowe pracownie i nowoczesny węzeł sanitarny. Na szkole w Uściu Solnym od wielu lat przeciekał dach. Udało się go naprawić. Na ten cel wydaliśmy ponad sto tysięcy złotych. Wykonaliśmy zabezpieczenie antypożarowe w szkole w Szczurowej. Udało się nam wykonać rewitalizację parku wokół dworku w Strzelcach Wielkich oraz Rynku w Uściu Solnym. Wyremontowano kapliczkę w Uściu Solnym. Nowy wygląd zyskał także pomnik na płycie szczurowskiego Rynku. Te dwie ostatnie inwestycje zrealizowano dzięki finansowemu wsparciu Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego, w ramach programu: „Kapliczki Małopolski” oraz „ Małopolska Pamięta” – dodaje gospodarz gminy Szczurowa.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .