Gnojnik. Gmina krainą questów
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 06 stycznia 2020 17:17

We wrześniu 2019 roku rozpoczęła się realizacja projektu „Gmina Gnojnik krainą questów”. Wszystko zaczęło się od spotkań w poszczególnych świetlicach na terenie gminy Gnojnik. Podczas warsztatów stacjonarnych przedstawiono najbardziej atrakcyjne walory danej miejscowości (kościoły, bunkry powojenne, kapliczki, piękny krajobraz, niespotykane elementy obrazu i ciekawe obrazy flory i fauny, zapomniane legendy). Ponadto trener objaśnił co to jest questing i jak profesjonalnie go przygotować oraz zapoznał z nowoczesną formą promowania lokalnych zasobów.

Po spotkaniach grupy z poszczególnych miejscowości zajęły się przygotowaniem własnego questu. Drugie warsztaty miały charakter terenowy. Bazując na wcześniejszej pracy, grupy wraz z trenerem pokonywały trasę i nanosiły ostatnie poprawki, aby zatwierdzić ostateczne wersje questów. Zwieńczeniem projektu było wydanie w formie graficznej kompletnych questów dla miejscowości gminy Gnojnik. Publikacja zawiera tekstowe łamigłówki, mapy, rebusy, a całość wzbogacona jest o zdjęcia przedstawiające lokalne walory. W ramach projektu zostały również zakupione gadżety promocyjne. Questy są do pobrania na stronie Centrum Kultury w Gnojniku pod adresem www. ckgnojnik.pl w zakładce „Questy gminy Gnojnik”. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w ten projekt. Cieszymy się, że udało nam się zrealizować to przedsięwzięcie i znaleźliśmy się w nielicznym gronie gmin, które mogą poszczycić się własnymi questami.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .