Czchów. Zmiany w systemie
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 04 stycznia 2020 12:30

Wraz z wejściem w życie  nowych przepisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, uchwałą Rady Miejskiej w Czchowie w dniu 30 grudnia 2019 r. zostały wprowadzone zmiany w systemie gospodarowania odpadami na terenie naszej gminy. Zmianie uległy zasady zbierania odpadów komunalnych oraz wzory deklaracji. Zmienione zostały również stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz zmieniony nr konta na który należy je wpłacać.

Obowiązek segregowania odpadów
    
Najważniejszą zmianą jest obowiązek segregowania odpadów. W obecnym stanie prawnym nie ma możliwości złożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi poprzez zbieranie odpadów komunalnym w sposób nieselektywny.  Segregacja odpadów polega na odpowiednim posortowaniu odpadów według rodzajów do kolorowych worków, zgodnie z zasadami segregacji, które nie uległy zmianie i są dostępne na stronie internetowej Gminy Czchów oraz w Urzędzie Miejskim w Czchowie. Do gromadzenia odpadów niesegregowanych (zmieszanych) - pozostałych po wydzieleniu   w drodze selektywnej zbiórki,  będą stosowane pojemniki lub worki w kolorze czarnym.

Część odpadów, które podlegają segregowaniu np. odpady wielkogabarytowe, zużyte baterie i akumulatory, sprzęt elektryczny i elektroniczny, itp.  (pełny wykaz dostępny w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Czchów) można dostarczać po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu (Referat Usług Komunalnych, tel. 14 66-21-722, 14 66-21-731) do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Czchowie - ul. Kazimierza Wielkiego 3.  Ponadto odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte baterie i akumulatory, drobne odpady budowlane i rozbiórkowe, zużyte opony będą odbierane również podczas zbiórki objazdowej, tzw. „wystawki” dwa raz w ciągu roku (ograniczono ilości zużytych opon do 5 szt. rocznie na gospodarstwo domowe oraz  odpadów budowlanych i rozbiórkowych stanowiące odpady komunalne powstałe w wyniku prac budowlanych.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .