Jadowniki. Strażackie auto od ministra
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 04 stycznia 2020 12:27

Blisko osiemset tysięcy złotych kosztował nowy samochód pożarniczy, o który wzbogaciła się jednostka OSP w Jadownikach. Niemal w całości zakup sfinansowano ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości. W uroczystości przekazania auta uczestniczyli m.in.  druh Józef Mól, druh Zbigniew Serwatka, druh Michał Loranty, druh Wojciech Podleś oraz Komendant Gminny druh Krzysztof Rachwał i Prezes Zarządu Gminnego druh Marian Czarnik. W tym gronie byłą także Marta Malec – Lech, członek Zarządu Województwa Małopolskiego, która pozyskała na ten cel środki.

W tamtym roku strażacy poprosili o pomoc w zakupie auta. Złożono wniosek o dofinansowanie do Ministerstwa Sprawiedliwości, będącego dysponentem Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej zwanego Funduszem Sprawiedliwości. Jednostka otrzymała auto: Volvo FLD3C/FL. To średni samochód specjalny pożarniczy. Jak tłumaczy druh Marian Czarnik  OSP w Jadownikach jest  drugą najczęściej dysponowaną jednostką do zdarzeń z wszystkich OSP z terenu powiatu Brzeskiego i pierwszą w gminie Brzesko. Od 1995 roku czynnie funkcjonuje w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .