Miłosz pierwszym mieszkańcem powiatu brzeskiego w 2020 roku
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 02 stycznia 2020 21:40

Ważył w momencie urodzenia 3270 gramów i miał 54 centymetry długości – mowa o pierwszym dziecku urodzonym w Brzesku. To Miłosz Pleszczyński z Bucza. Na świat przyszedł 1 stycznia 2020 roku, po godzinie 14. Otrzymał 10 punktów skali Apgar.  Jego rodzicami są Sabina i Marcin Pleszyńscy – to ich trzecie dziecko. 

Noworodka oraz świeżo upieczonych rodziców odwiedził Maciej Podobiński vice starosta brzeski, który złożył życzenia i wręczył wyprawkę. Wspólnie ze starostą wizytę złożyli: zastępca dyrektora ds. Administracji i Logistyki – Marek Kapusta, ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Jacek Sysło, naczelna pielęgniarka – Małgorzata Urbaniak-Ostrykiewicz oraz położna oddziałowa Ewa Chmielarz-Żwawa. W ubiegłym roku w brzeskim szpitalu urodziło się 521 dzieci. - Gratuluję rodzicom, a Tobie młody obywatelu życzę udanego, radosnego dzieciństwa, no i zdrowia oczywiście – mówił Maciej Podobiński.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .