Zaborów. Konkursowe zmagania
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 31 grudnia 2019 00:00

Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Zaborowie trwa realizacja projektu grantowego „Polski Złoty ma 100 lat”. Jego celem jest uświadomienie, jak zmieniała się polska waluta od jej odrodzenia do czasów współczesnych oraz jak stabilna pozycja złotego wpływa na umocnienie gospodarki i pozycji Polski w świecie. Konkurs jest realizowany przez Narodowy Bank Polski w porozumieniu ze szkołami, które zostały wyłonione w konkursie grantowym. Jedną z nich jest Publiczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Zaborowie. Bierze w nim udział 54 uczniów oraz pięciu nauczycieli.

Uczestnicy projektu nabędą wiedzę merytoryczną i praktyczną w zakresie znaczenia waluty narodowej oraz połączą to z wydarzeniami społeczno - gospodarczymi w Polsce na przestrzeni wieku. Uczniowie poznają pozycję Polski w Europie i świecie w kontekście stabilnej pozycji polskiego złotego. Zaplanowane wycieczki do Sandomierza i Lublina pozwolą uczniom poznać te ciekawe pod względem historycznym i gospodarczym miejsca. W ramach projektu zaplanowano warsztaty „Od marki polskiej do złotego” - grudzień 2019 roku, Konkurs wiedzy o polskiej walucie - styczeń 2020 roku, Konkurs plastyczny „Polski ZŁOTY ma 100 lat” - luty 2020 roku, Wycieczka edukacyjna do Sandomierza - marzec 2019 roku oraz wycieczka edukacyjna do Lublina - marzec 2020 roku. W wyniku realizacji projektu uczniowie polepszą wyniki nauczania, nastąpi wzrost motywacji do kształcenia oraz wzrost aktywności i rozwój zainteresowań i umiejętność.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .