Brzesko. Minister dla szpitala
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 23 grudnia 2019 21:50

Dzisiaj oficjalnie flota pojazdów brzeskiego szpitala wzbogaciła się o nowa karetkę. Dzięki zabiegom starosty brzeskiego Andrzeja Potępy oraz wiceminister zdrowia Józefy Szczurek – Żelazko, pojazd trafił do Czchowa. Nowa karetka jest na stanie  Zespołu Ratownictwa Medycznego w Czchowie.  Dodajmy, że pieniądze na jej zakup karetki przekazało Ministerstwo Zdrowia.  – Brzeski szpital jest jednym z 16 w Małopolsce, który otrzymał pieniądze na zakup nowoczesnej karetki. W Polsce takich placówek jest 200. Na ten cel Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło 80 milionów zł –  mówiła Józefa Szczurek-Żelazko, wiceminister zdrowia i poseł na Sejm RP.


Jak mówi starosta Andrzej Potępa zakup karetki  zdecydowanie poprawi stan taboru Zespołów Ratownictwa Medycznego w Brzesku. - Jakość wyposażenia ma ogromne znaczenie dla szybkości udzielania pomocy, może decydować o czyimś życiu – mówi starosta. Dodajmy, że w w brzeskim szpitalu jest non stop cztery zespoły, po jednym jest w Czchowie i Szczurowej. To obecna poseł, a kiedyś dyrektor brzeskiego szpitala, zainicjowała powstawanie tak zwanych punktów wyniesionych pogotowia w powiecie brzeskim.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .