Szczurowa. Zakończone zostały prace remontowo - konserwacyjne
WYDARZENIA - Szczurowa
niedziela, 15 grudnia 2019 00:19

Niedawno zakończone zostały prace remontowo - konserwacyjne prowadzone przy pomniku ku czci ofiar I i II wojny światowej w Szczurowej. Pomnik został wybudowany w 1988 roku. Na kamiennym podwyższeniu pomnika znajduje się postument zwieńczony orłem w koronie. W jego frontowej części wkomponowana jest postać żołnierza składającego przysięgę. Stan przedmiotowego zabytku wskazywał na konieczność wykonania prac konserwatorskich i restauratorskich.

Zakres wykonanych prac obejmował usunięcie licznych plam i zabrudzeń, wypełnienie powstałych ubytków i spękań oraz położenie warstwy zabezpieczającej przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Wartość wykonanych prac wyniosła ponad 28,5 tysiąca złotych dofinansowanie jakie udało się pozyskać w bieżącym roku ze środków budżetu województwa małopolskiego z programu „Małopolska Pamięta” to 12 tysięcy złotych , pozostała część pokryta została ze środków funduszu sołeckiego oraz budżetu Gminy Szczurowa – wylicza wójt Zbigniew Moskal.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .