Jest nowy wicewojewoda
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 06 grudnia 2019 22:34

Potwierdziły się nasze informacje. Michał Wojtkiewicz nie będzie wicewojewodą małopolskim. Tak – jak nas informuje nasze źródło na Nowogrodzkiej w Warszawie (siedziba PiS) miały zdecydować władze partii na czele z prezesem Jarosławem Kaczyńskim, mimo, że Michał Wojtkiewicz, miał mieć wstępną zgodę na nominację w MSWiA. Były poseł i były starosta tarnowski utracił „zaufanie”, po kiepskim wyniku do Sejmu. Pomimo trzeciej pozycji na liście PiS, nie został posłem.

Wczoraj nominację odebrali: Zbigniew Starzec oraz Józef Leśniak. Ten pierwszy został I wicewojewodą małopolskim. Piastował tę funkcję w ostatnim roku. Wcześniej był starostą oświęcimskim. Natomiast Józef Leśniak był posłem na Sejm RP. Przypomnijmy, że nadal wojewodą małopolskim będzie Piotr Ćwik, który pełni te funkcję od ponad dwóch lat, od momentu odwołania poprzedniego wojewody małopolskiego.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .