Gnojnik. Nie bądźmy obojętni
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 06 grudnia 2019 22:28

Zima dla bezdomnych to najtrudniejszy okres życia. Od lat wielu z nich traci życie. Nie bądźmy obojętni – apeluje Renata Krakowska, szefowa Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnojniku. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnojniku prowadzi działania pn. „Akcja zima 2019/2020”. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnojniku zwraca się do mieszkańców Gminy Gnojnik z APELM o czujność i wrażliwość na sytuacje zagrażające zdrowiu lub życiu, osób narażonych na działanie niskich temperatur. Apelujemy, aby nie być obojętnym, gdy w pobliżu czy sąsiedztwie są osoby zagrożone i potrzebujące pomocy! Noc spędzona w niesprzyjających warunkach atmosferycznych przy dodatkowym osłabieniu organizmu może skończyć się tragicznie. Tylko dzięki wspólnym wysiłkom osoby potrzebujące nie będą skazane na doświadczanie negatywnych skutków zimy – dodaje Renata Krakowska.

Zima to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, pozostających w trudnej sytuacji życiowej i materialnej, a także dla ludzi starszych, samotnych oraz niepełnosprawnych, które z uwagi na wychłodzenie, bądź brak ciepłej odzieży są narażone na bezpośrednie zagrożenie życia. Ujemne temperatury, wiatr, padający śnieg stanowią poważne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia, a nawet życia. Należy zatem reagować zawsze, kiedy osoba znajduje się w trudnej sytuacji i potrzebuje pomocy. Państwa sygnał może uratować komuś życie. Niejednokrotnie wystarczyć jeden telefon – mówi Renata Krakowska.

(mir)

TELEFONY KONTAKTOWE

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnojniku - 14 6869720

Komisariat Policji w Czchowie- 14 66 36 007

Pogotowie - 999

Bezpłatny telefon alarmowy - 112

Informujemy także, że wykaz placówek schronienia na terenie województwa małopolskiego znajduje się na stronie: http://www.muw.pl w zakładce „sprawy społeczne”


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .