Sieradza. Auto dla DPS
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 04 grudnia 2019 21:01

Niedawno w Domu Pomocy Społecznej w Sieradzy odbyło się przekazanie do użytku nowego samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych. Został on zakupiony ze środków Powiatu Tarnowskiego oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dziewięcioosobowy Renault Trafic przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, który trafił do DPS w Sieradzy, jest wyposażony w windę i posiada miejsce na wózek inwalidzki. Koszt jego zakupu wyniósł ponad 175 tys. zł. Dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wyniosło 80 tys. zł.


- Współpraca pomiędzy Małopolskim Oddziałem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ostatnich kilku latach układa się bardzo dobrze, czego rezultatem jest ten nowy samochód dla społeczności DPS w Sieradzy. Dzięki tej współpracy, jako Zarząd Powiatu, możemy skuteczniej działać w obszarze pomocy społecznej, szczególnie zaś na rzecz mieszkańców naszych domów pomocy społecznej - mówił Starosta Tarnowski Roman Łucarz. - Stąd duże wyrazy wdzięczności kieruję w stronę Pani Marty Mordarskiej, Dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON. - Te środki odciążają budżet powiatu, dzięki czemu możemy lepiej wyposażać powiatowe domy pomocy społecznej, między innymi w minibusy do przewozu osób niepełnosprawnych - uzupełnia Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma. - Jesteśmy już na finiszu wymiany taboru samochod dla domów pomocy społecznej w naszym powiecie.
W imieniu społeczności DPS w Sieradzy słowa podziękowania Zarządowi Powiatu Tarnowskiego przekazała Dyrektor tej placówki, Renata Rubacha. - Nasz dotychczasowy samochód był mocno wyeksploatowany, a jego obsługa wymagała wiele wysiłku - podkreśla Renata Rubacha. - Nowy minibus jest komfortowy i nowoczesny. Będzie ułatwieniem w pracy dla naszego personelu, ale przede wszystkim stworzy dobre warunki transportowe dla mieszkanek domu. Poświęcenia pojazdu dokonał ks. Janusz Oćwieja, Proboszcz Parafii Oczyszczenia NMP w Odporyszowie. W ceremonii przekazania pojazdu uczestniczyła także Burmistrz Żabna Marta Herduś oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie Anna Górska. Dom Pomocy Społecznej w Sieradzy zamieszkuje aktualnie 85 kobiet w przedziale wiekowym od 22 do 86 lat, które wymagają całodobowej opieki.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .