Reklama
Ciężkowice. Razem od 50 lat
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 16 listopada 2019 00:00

W obecności Burmistrza Gminy Zbigniewa Jurkiewicza , Przewodniczącego Rady Gminy Michała Koralika oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agaty Salamon miało miejsce uroczyste spotkanie par małżeńskich, które w roku 2019 obchodzą jubileusz 50- lecia pożycia małżeńskiego. W swoim wystąpieniu Burmistrz Zbigniew Jurkiewicz powiedział: ” Wszyscy wiemy, że każde małżeństwo tworzy swoją niepowtarzalna kartę historii, znosząc trudy codziennego życia, radości, troski, wzloty i upadki. O tym ,że dwoje ludzi, małżonków dzieli ze sobą wiele lat wspólnego życia decyduje z pewnością prawdziwe uczucie, o którym Święty Jan Paweł II mówił ..”Kocha się naprawdę i do końca tylko wówczas, gdy kocha się zawsze – w radości i smutki bez względu na dobry czy zły los.” Jestem przekonany, że właśnie taka miłość poparta uczciwością, pracowitością, odpowiedzialnością i troska o dom i rodzinę jest Waszym udziałem. Dzisiaj, w dniu Waszego Jubileuszu, właśnie tego pragnę Wam pogratulować i podziękować, gdyż w dzisiejszych, niełatwych czasach, swoim życiem dajecie wspaniały przykład i jesteście wzorem do naśladowania.”

Życzenia do jubilatów skierował także Przewodniczący Rady Gminy oraz Kierownik USC. Następnie Burmistrz w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał aktu dekoracji wszystkich Jubilatów Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Obecne na sali pary małżeńskie zostały obdarowane także kwiatami i upominkami. Po symbolicznym toaście na stołach pojawił się tort oraz pyszny obiad a całość tego miłego spotkania swoim śpiewem, grą a nawet tańcem ozdabiała Kapela Ludowa „Pogórzanie” z Domu Kultury w Jastrzębi.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .