Dębno. Darmowe badania
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 12 listopada 2019 17:11

To dobra informacja dla pań. Wszystkie kobiety w wieku 50 – 69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat lub 12 miesięcy jeśli są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie: matka, siostra) nie miały wykonywanej mammografii, zostały zaproszone na bezpłatne badania mammograficzne oraz profesjonalne spotkanie edukacyjne. Badania mammograficzne będą wykonywane w mammobusie postawionym za budynkiem Urzędu Gminy Dębno w dniu 15 listopada 2019 r.już od godz. 12.00, natomiast spotkanie edukacyjne rozpocznie się o godz. 15.00 w sali narad budynku Urzędu Gminy (parter, podczas trwania spotkania będzie istniała możliwość wykonania badania mammograficznego).

O ile badania mammograficzne kierowane są do konkretnej grupy Pań (ur. 1950-1969), to w spotkaniu edukacyjnym mogą wziąć udział Panie już od 18 roku życia. W ramach spotkania zaplanowano m.in.: porady lekarza i pielęgniarki, pomiary antropometryczne – specjalistyczna waga, nauka samobadania, materiały edukacyjne (konspekt, kalendarz, długopis, notes), przydatne gadżety (kosmetyczka, lusterko) catering. Zachęć swoją mamę,córkę, koleżankę do udziału w proponowanej akcji profilaktycznej. Rak piersi jest najczęstszym w Polsce kobiecym nowotworem złośliwym. Stanowi główną przyczynę zgonów kobiet z powodu chorób nowotworowych. Wcześnie wykryte zmiany są wyleczalne w 100 procentach.

Niezbędna wcześniejsza rejestracja pod numerem tel: 12 (633-02-18), 503-777-651

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .