Brzesko. Zbiórka z ministrem
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 06 listopada 2019 21:19

Przez dwa dni: 1 i 2 listopada kwestowano na brzeskich cmentarzach. Po raz kolejny biorę udział w tej szczytnej akcji. Cieszy mnie, że są tacy ludzie jak członkowie Komitetu Odnowy Cmentarza Parafialnego w Brzesku. Osoby, które od lat, bezinteresownie, organizują zbiórki pieniędzy. Z wielkim szacunkiem i uznaniem się do nich odnoszę. Dziękuje im za to wielkie zaangażowanie, jednocześnie deklaruję wszelką pomoc i wsparcie – mówi naszej redakcji wiceminister zdrowia, poseł Ziemi Tarnowskiej, Józefa Szczurek – Żelazko. Warto dodać, że w gronie kwestujących byli także przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości oraz samorządowcy miejscy i powiatowi.

W tym roku kwestowało 45 osób. Zebrali blisko 8,5 tysiąca złotych. - Już dzisiaj wiadomo, że za te pieniądze w przyszłym roku zostanie odrestaurowany kolejny zabytkowy nagrobek na cmentarzu parafialnym. Dodam tylko, że wśród kwestujących była posłanka Józefa Szczurek-Żelazko, pracownicy urzędów miejskiego i powiatowego. Bardzo cieszy fakt, że wśród wolontariuszy było wielu młodych ludzi – dodaje prezes Komitetu Odnowy Cmentarza Parafialnego w Brzesku Maria Babicz. Po raz pierwszy zbiórkę zorganizowano w 2002 roku. Jednym z inicjatorów akcji był były starosta brzeski, potem burmistrz Grzegorz Wawryka oraz były burmistrz Jan Musiał.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr012020

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .