Brzesko. Cmentarz do remontu
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 28 października 2019 19:41

W sumie 230 tysięcy złotych otrzymała nasza gmina w ramach dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Za te środki wyremontujemy cmentarz z czasów I wojny światowej. Rada Miejska w Brzesku przeznaczy na ten cel 100 tysięcy złotych. Pragniemy serdecznie podziękować wiceminister zdrowia, Józefie Szczurek – Żelazko, naszej poseł z Brzeska, za pomoc w pozyskaniu dotacji – mówi naszej redakcji Adam Kwaśniak, radny miejski z Brzeska.

W ramach prac zaplanowano remont muru cmentarnego, prace będą prowadzone także przy kamiennej bramie z basztami, pomnik centralny i pergola, odnowione zostaną mogiły oficerskie, wykonanych zostanie ponad 100 nowych tabliczek inskrypcyjnych. Zaplanowaliśmy też remont metalowych i drewnianych elementów krat w tym bramy głównej. Cmenatrz nr 276 z czasów I wojny światowej wyróżnia się architekturą. Pochowanych jest tutaj 512 żołnierzy; . W 26 grobach zbiorowych oraz 400 w pojedynczych (445 z armii austro-węgierskiej, 3 z armii niemieckiej i 64 z armii rosyjskiej) – mówi naszej redakcji Adam Kwaśniak.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr062020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .