Reklama
Gmina Iwkowa. Powiat zastosował nowoczesne rozwiązania
WYDARZENIA - Iwkowa
czwartek, 24 października 2019 09:28

I po kłopocie. W miejscowości Kąty, na skrzyżowaniu, gdzie wielokrotnie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji drogowych, wreszcie rozwiązano problem. Podjęte przez Powiat Brzeski działania przyniosły oczekiwane efekty. Trasa znajduje się na styku dwóch powiatów: brzeskiego i nowosądeckiego, oraz gmin Iwkowa i Łososina Dolna. Cztery samorządy solidarnie przystąpiły do modernizacji problematycznego skrzyżowania. Obecnie kierowcy mogą już swobodnie korzystać z funkcjonalnego, przejazdowego ronda, które nie tylko usprawniło ruch w tym miejscu, ale również znacząco poprawiło bezpieczeństwo.

 

To nie ostatnia tego typu inwestycja w naszym regionie. Starosta Brzeski już zainicjował modernizację kolejnego skrzyżowania - tym razem zlokalizowanego w Jasieniu. Tam przecinają się granice powiatów brzeskiego i bocheńskiego oraz gminy Brzesko i gminy Rzezawa. - Nie tylko chcemy poprawić stan nawierzchni, ale także bezpieczeństwo. Tego typu rozwiązania jakie zastosowaliśmy w Kątach, jest tego najlepszym przykładem – mówi naszej redakcji Andrzej Potępa, starosta brzeski.

 

(mir)

 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102021

pr102021sp

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .