Gnojnik. Gmina potrzebującym
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 22 października 2019 21:39

Od wielu lat gmina Gnojnik wspiera potrzebujących. Niedawno Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnojniku rozpoczął działania pn. „Akcja zima 2019/2020” mające na celu łagodzenie skutków niskich temperatur. Zima to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, pozostających w trudnej sytuacji życiowej i materialnej, a także dla ludzi starszych, samotnych oraz niepełnosprawnych, które z uwagi na wychłodzenie, bądź brak ciepłej odzieży są narażone na bezpośrednie zagrożenie życia. Ujemne temperatury, wiatr, padający śnieg stanowią poważne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia, a nawet życia. Należy zatem reagować zawsze, kiedy osoba znajduje się w trudnej sytuacji  i potrzebuje pomocy. 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  w Gnojniku zwraca się do mieszkańców Gminy Gnojnik z APELM o czujność i wrażliwość na sytuacje zagrażające zdrowiu lub życiu, osób narażonych na działanie niskich temperatur. Apelujemy aby nie pozostawać obojętnym, gdy w pobliżu czy sąsiedztwie są osoby zagrożone i potrzebujące pomocy! Noc spędzona w niesprzyjających warunkach atmosferycznych przy dodatkowym osłabieniu organizmu może skończyć się tragicznie. Tylko dzięki wspólnym wysiłkom osoby potrzebujące nie będą skazane na doświadczanie negatywnych skutków zimy. Państwa sygnał może uratować komuś życie. Niejednokrotnie wystarczyć jeden telefon – apeluje Renata Krakowska, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnojniku.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

82481828 955228938204057 6882106877572808704 n

pr122019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .