Brzesko. Drogi z dotacją
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 16 października 2019 20:08

Około 2.8 miliona złotych będzie kosztowała budowa dwóch odcinków dróg na terenie gminy Brzesko. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie wsparcie rządowe. - Za pomoc w pozyskaniu pieniędzy należą się wielkie słowa uznania dla pani minister Józefy Szczurek – Żelazko oraz wojewody małopolskiego Piotra Ćwika – mówi naszej redakcji Justyna Wójtowicz – Woda, szefowa Osiedle Zielonka, a zarazem radna Powiatu Brzeskiego. Pracę mają rozpocząć się lada dzień.

Zaplanowana jest budowa nowego odcinka drogi na osiedlu Pomianowski Stok, co znacznie zwiększy dostępność do leżących tam działek budowlanych. Zadanie zostało wycenione na 1,33 mln zł, wartość dofinansowania wyniosła ponad 799 tys. zł. - Tereny na Pomianowskim Stoku zyskają na atrakcyjności – dodaje Justyna Wójtowicz – Woda. Zaplanowano także budowę ulicy Odrodzenia, Dzięki temu mieszkańcy osiedla Kołłątaja uzyskają bezpośredni dostęp do nowych dróg na osiedlu Słotwina i szybszy dojazd do ul. Solskiego. Warto dodać, że jezdnia zostanie także wyposażona w chodnik i ścieżkę rowerową. Budowa ma kosztować 1,45 mln zł, gmina uzyskała dofinansowanie w wysokości ponad 873 tys. zł. Prace potrwają do sierpnia 2020 roku.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr052020p

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .