Sufczyn. Remiza po remoncie
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 15 października 2019 22:28

sufczynRemiza OSP w Sufczynie zyskała swój dawny blask. Prace remontowe prowadzono w oparciu o środki pozyskane z Małopolskiego Urzędu marszałkowskiego w Krakowie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. - Remiza w Sufczynie to najlepszy przykład doskonałego wykorzystania środków funduszu. Jestem przekonany, że w kolejnych latach będziemy mogli wspierać jeszcze inne jednostki OSP – mówi naszej redakcji Kazimierz Koprowski, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

sufczyn2019aPrzypomnijmy, że Gmina Dębno otrzymała w sumie 31 619 złotych. To pozwoliło na prowadzenie prac w OSP Sufczyn. Po raz kolejny Gmina Dębno pozyskała dofinansowanie w ramach konkursu „Małopolskie Remizy 2019”. Tym razem, dzięki środkom pozyskanym z budżetu Województwa Małopolskiego prace remontowo-budowlane prowadzone były w remizie  OSP w Sufczynie. W ramach prowadzonych prac udało się wykonać izolację przeciwwilgociową ścian, podbicie fundamentów, malowanie dachu, remont kominów oraz podjazdu do garażu, a także schodów wejściowych. Prace udało się zakończyć wcześniej niż to planowano. To już kolejna remiza, która dzięki pozyskanemu dofinansowaniu zyskała nowy wygląd. Dzięki przeprowadzonemu remontowi, udało się zwiększyć gotowość bojową strażaków, którzy w trosce o nasze bezpieczeństwo poświęcają swój czas. Jesteśmy z nich dumni i doceniamy ich pracę, jednocześnie starając się, aby ich służba mogła odbywać się przy pomocy najlepszego sprzętu oraz aby ich jednostki spełniały najwyższe standardy – mówi Wójt Gminy Dębno, Wiesław Kozłowski.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr042020

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .