Ruszyła kanalizacja na Pogórzu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 10 października 2019 20:13

Uroczyście rozpoczęliśmy budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Lubczy i Woli Lubeckiej. W symbolicznym, pierwszym wbiciu łopaty pod wykop rurociągów udział wzięli m.in.: Radny Województwa Małopolskiego - Przewodniczący Komisji Finansów, Wojciech Skruch, Prezes Zarządu Spółki Komunalnej "Dorzecze Białej", Sławomir Jędrusiak, Radni Rady Miejskiej w Ryglicach oraz przedstawiciele Wykonawcy. Wartość realizowanych zadań sięgnie kwoty 26,7 mln zł, z czego dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 wyniesie 11,7 mln zł. W ramach tej inwestycji, do czerwca 2021 r. wybudowanych zostanie 375 przyłączy kanalizacyjnych oraz 225 wodociągowych. Inwestycja w Lubczy wykonywana będzie od granicy z Jodłową, zaś w Woli Lubeckiej dotrze do granicy Zalasowej. Ścieki zebrane nowo wybudowaną siecią kanalizacyjną będą przekierowane do oczyszczalni ścieków w Tuchowie. Woda do sieci będzie dostarczana z ujęcia wody w Lubaszowej.

Sukcesywnie rozbudowywana sieć kanalizacyjna i wodociągowa to wizytówka naszych działań na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców gminy Ryglice, a jednocześnie wymierny efekt działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Powstający wodociąg pozwoli zniwelować problemy związane z ustawicznie nawiedzającą nasz region suszą. W tym miejscu chciałbym podziękować raz jeszcze Radnemu Województwa Małopolskiego - Wojciechowi Skruchowi za wszelką pomoc okazaną nam w staraniach o realizację tej inwestycji. Jestem pewien, że Pana spostrzeżenia i sugestie skierowane dziś do Wykonawcy dają gwarancję, że działki na których prowadzone będą roboty budowlane zostaną doprowadzone do stanu pierwotnego – mówi Paweł Augustyn, burmistrz Ryglic.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr052020p

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .