Powiat Tarnowski. Medale na stulecie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 08 października 2019 19:45

Minister Wojciech Kolarski, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, wręczył Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości osobom z regionu tarnowskiego, które zasłużyły się w służbie państwu i społeczeństwu. Medal jest ustanowiony z inicjatywy Prezydenta Andrzeja Dudy i nawiązuje do wręczanego w okresie II Rzeczypospolitej Medalu 10-lecia odzyskanej niepodległości. Medale te są wyrazem wdzięczności za Państwa pracę i wkład w budowanie niepodległego państwa.

- Gratuluję wszystkim odznaczonym. Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości są nadawane przez Pana Prezydenta w tym szczególnym okresie, w którym świętujemy ten niezwykły jubileusz dla naszej państwowości - mówił Wojciech Kolarski. - Otrzymują go osobowości z różnych obszarów naszego życia społecznego, które miały swój udział w budowaniu i umacnianiu niepodległości. Państwo jesteście wśród nich - stwierdził Minister Kolarski. W imieniu odznaczonych przemawiał Karol Krasnodębski, legenda „Solidarności”, działacz Komitetów Obywatelskich i Poseł na Sejm kontraktowy. - To skromne wyróżnienie, ale ma dużą rangę symboliczną - zauważył Karol Krasnodębski.

(mir)

Prezydent RP Andrzej Duda nadał Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości następującym osobom z regionu tarnowskiego:

Roman Bulanda

Dawid Chrobak

Ewa Fleszar

Roman Fleszar

Józef Gądek

Zdzisław Janik

Stanisław Klimek

Karol Krasnodębski

Edward Kupiniak

Daniel Mosio

Wacław Prażuch

Andrzej Sasak

Andrzej Sęk

Andrzej Trybulski

Józef Trytek

Teofil Wojciechowski

Antoni Zięba

Elżbieta Zięba


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr052020p

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .