Reklama
Z Czchowa do Șimleu Silvaniei
WYDARZENIA - Czchów
środa, 02 października 2019 22:43

W lipcu gmina Czchów nawiązała współpracę z Șimleu Silvaniei w Rumuni. Niedawno delegacja Gminy Czchów, pod przewodnictwem Burmistrza Czchowa Marka Chudoby, udała się z rewizytą, której celem było sformalizowanie nawiązanej współpracy. Na uroczystej sesji Rady Miejskiej Șimleu Silvaniei przyjęta została jednogłośnie uchwała o wyrażeniu zgody na zawarcie partnerstwa z naszą gminą. W wystąpieniach Burmistrz Șimleu Silvaniei - Septimu Cǎtǎlin Țurcaș, Burmistrz Czchowa - Marek Chudoba oraz płk Jerzy Jankowski - attaché obrony wojskowy, lotniczy i morski przy Ambasadzie RP w Bukareszcie, przedstawili historię podjęcia współpracy pomiędzy samorządami oraz nawiązali do wspólnych kart naszej historii czy tradycji.

Kulminacyjnym punktem oficjalnych uroczystości było podpisanie umowy o współpracy partnerskiej, która przewiduje zacieśnianie kontaktów, wymianę doświadczeń i dobrych praktyk oraz współdziałanie m. in. w zakresie edukacji, kultury, muzyki przedsiębiorczości, sportu, turystyki, ochrony środowiska, czy też organizacji pozarządowych. Zawarte porozumienie otwiera możliwości do starań o pozyskanie środków na realizacje wspólnych pomysłów takich jak np. wymiana młodzieży, udział we wspólnych konkursach czy rozgrywkach sportowych.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .