Reklama
Promesy dla regionu
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 27 września 2019 19:11

L1010960Na prawie 10 milionów złotych opiewają promesy dla powiatu brzeskiego i gmin z regionu, pozyskane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Dzisiaj, w imieniu wojewody małopolskiego, wręczała je wiceminister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko. Gospodarzem spotkania była gmina Dębno. - Cieszy mnie, że to symboliczne przekazanie dokumentu potwierdzającego dotację, odbywa się w naszej gminie. Jesteśmy jednym z czterech samorządów gminnych z powiatu brzeskiego, który otrzymał finansowe wsparcie od rządu – mówił podczas powitania gości wójt Wiesław Kozłowski. Podziękował wiceminister zdrowia za pomoc w pozyskaniu środków. Dodajmy, że w gronie gości znalazł się także radny sejmiku małopolskiego, Stanisław Bukowiec.

Gmina Dębno otrzymała blisko pół miliona złotych (496.719 złotych). Te pieniądze pozwolą na remont drogi gminnej w Sufczynie. - Tutaj wyremontujemy odcinek o długości około 820 metrów – wylicza wójt Kozłowski. 2.348 miliona złotych to dotacja dla gminy Czchów. Zaplanowano remont jezdni Czchów – Zapora wraz z remontem mostu. 248 tysięcy złotych to środki, które rząd przekaże gminie Szczurowa; na remont drogi Strzelce Małe – Barczków w miejscowości Uście Solne. Blisko 1.7 miliona złotych to dotacja dla gminy Brzesko: zaplanowano remont dwóch dróg. Najwięcej – bo prawie pięć milionów złotych (dokładnie 4 950 967 złotych) otrzyma powiat brzeski. - Za te środki wyremontujemy drogę: Biadoliny Szlacheckie – Sufczyn, na odcinku 3.7 kilometra oraz drogę powiatową Przyborów – przez Wieś. Tam remontowi zostanie poddany odcinek o długości ponad 1 kilometra – wylicza starosta Andrzej Potępa.

To właśnie starosta brzeski, w imieniu burmistrza Brzeska, burmistrza Czchowa, wójta Dębna i Szczurowej podziękował minister Józefie Szczurek - Żelazko za pomoc w pozyskaniu środków. - Wiele razy pani minister udowodniła, że jako samorządowcy możemy na nią liczyć. Te 10 milionów dotacji pozwolą na wyremontowanie, w sumie na terenie powiatu brzeskiego, około 10 kilometrów jezdni. Wierzę, że w kolejnych latach znowu znajdziemy się na liście powiatów i gmin, które otrzymają finansowe wsparcie – mówił starosta Andrzej Potępa.

Minister Józefa Szczurek – Żelazko podkreślała, że w tym roku, do Małopolski rząd przekazał 300 milionów złotych. Pomimo systematycznej poprawy, stan polskich dróg samorządowych wciąż stanowi jedną z podstawowych barier ograniczających wzrost poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także jest czynnikiem obniżającym aktywność gospodarczą, inwestycyjną oraz konkurencyjność regionów i poszczególnych ośrodków gospodarczych. - Nasz program będziemy realizowali przez 10 lat. Jestem przekonana, że w przyszłym roku środków będzie więcej niż w tym – zapewniała Józefa Szczurek – Żelazko.

(mir)

 

 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102020

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .