Reklama
Gmina Dębno. Мoja wieś jest czysta i piękna
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 26 września 2019 20:47

L1010897Dzisiaj, w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Jastwi podsumowano kolejną edycję gminnego konkursu Moja wieś jest czysta i piękna W tym roku do rywalizacji zgłoszono ponad 120 ogród ze wszystkich trzynastu sołectw wchodzących w skład gminy Dębno. - Bardzo mnie cieszy, że w tym gronie są nie tylko gospodarstwa indywidualne, ale także placówki oświatowo – kulturalne. Z roku na rok przybywa uczestników. To dobrze, że mieszkańcy naszej gminy gminy dbają o wizerunek swoich posesji. Jako wójta cieszy mnie także udział szkół. Dzięki temu nie tylko zadbane jest otoczenie wokół szkoły, ale taka akcja, ma przecież wymiar edukacyjny tłumaczy naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski. Po raz kolejny rywalizowały także sołectwa. Komisja konkursowa uznała, że palma pierwszeństwa należy się w tym roku Jastwi. Sołtys tej uroczej miejscowości w gminie Dębno, odebrał czek na 10 tysięcy złotych.

Warto dodać, że posesje zgłoszone do konkursu były wizytowane przez komisję konkursową, która musiała poświęcić kilka dni, by odwiedzić wszystkich uczestników. Oceniany był nie tylko stan samych ogródków, ale też m.in. wygląd zewnętrzny budynków, zagospodarowanie ścieżek i trawników czy wykorzystanie elementów ozdobnych w architekturze ogrodowej. Zdaniem członków jury w tworzeniu roślinnych aranżacji mieszkańcy wykazali się niezwykłą pomysłowością. Członkowie komisji zwrócili uwagę na niepowtarzalny charakter każdego ogrodu. W ogrodach zgłoszonych do konkursu widać było jak wiele pracy należało włożyć w to, aby ogród w efekcie końcowym zachwycał swym pięknem. Jak wspomnieliśmy w tegorocznej edycji  konkursu, nagrodę dla najpiękniejszej wsi zdobyła Jastew. Komisja Konkursowa zdecydowała się przyznać temu sołectwu I miejsce, ponieważ wieś jest zadbana, dobrze zarządzana, a mieszkańcy nad wyraz zaangażowani w działania lokalne. Kompozycje ogrodów w sołectwie wyróżniały się ciekawymi rozwiązaniami. Różne gatunki kwiatów, krzewów, czy też drzew są przez mieszkańców w  umiejętny sposób wkomponowane w ich przydomowe zielone przestrzenie. Bogactwo barw, wykorzystywane przedmioty dla wzbogacenia odbioru całości, sprawiają, że ogrody stają się dla obserwatorów niejako żywymi obrazami, gdzie każdy szczegół jest zaplanowany i w efekcie końcowym zachwyca. Właściciele wyróżnionych w konkursie ogrodów otrzymali bony towarowe na zakup artykułów ogrodowych. Nagrody ufundował i wręczył Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. - Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję i zapraszam do udziału w kolejnej edycji konkursu. Za rok będzie to już XXII jej edycja – mówi wójt Kozłowski.

(pr)

 

 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .