Dębno. Pod znakiem remontów
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 21 września 2019 20:00

Wszystkie szkoły i przedszkola w gminie Dębno były na czas przygotowane do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Okres wakacyjny wykorzystaliśmy na przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych w kilku obiektach oświatowych. Zdążyliśmy na czas – zapewnia wójt Wiesław Kozłowski.

Porąbka Uszewska. W tamtejszej szkole odmalowano salę komputerową, zaadaptowano jedną salę lekcyjną do zajęć świetlicowych, wycyklinowano parkiet w dwóch klasach, wykonano konserwację mebli na placu zabaw, zdemontowano stare płyty chodnikowe wokół szkoły od strony zachodniej oraz wylano nowe. Wyczyszczono również frontową ścianę budynku oraz zamalowano miejsca po starych literach nazwy szkoły. Zrealizowano również inne drobne prace konserwatorsko-remontowe w salach dydaktycznych, żywieniowych oraz sanitariatach.

Biadoliny Szlacheckie. Natomiast wPublicznej Szkole Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich odnowiono jedną z sal lekcyjnych oraz kotłownię, wykonano również uszczelnienie dachu. Z kolei na zewnątrz budynku wyrównano ziemią plac zabaw i zasiano nową trawę.

Dębno. Podczas wakacji sporo się działo także w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie, gdzie odświeżona została sala komputerowa oraz sale zabaw, odmalowane zostały również drzwi do klas lekcyjnych. Modernizacji poddano także sanitariaty. W całym budynku wykonano również inne drobne naprawy.

Łoniowa. Zadbano także o najmłodszych. W Publicznym Przedszkolu w Łoniowej nowy wygląd zyskały dwie sale zabaw dla dzieci oraz drzwi wewnętrzne, odświeżono także urządzenia ogrodowe. Natomiast dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej w Łoniowej postanowiła o częściowym odnowieniu ścian w salach lekcyjnych, korytarzach oraz sanitariatach dla uczniów i nauczycieli. Na zewnątrz budynku wykonano zabezpieczenie skarpy przy boisku, w celu właściwego odprowadzenia wód opadowych.

Jaworsko. W Publicznej Szkole Podstawowej w Jaworsku wykonane zostały drobne prace remontowe na placu zabaw.

Wola Dębińska. To jedna z dwóch miejscowości w gminie, obok Maszkienic, gdzie zakres prac był największy. I tak w Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Dębińskiej wykonano następujące prace konserwatorsko-porządkowe: szpachlowanie ścian na korytarzach i w salach lekcyjnych oraz malowanie powstałych uszkodzeń. Odświeżony został gabinet dyrektora i wicedyrektora, pomieszczenie sekretariatu, sanitariaty na I i II piętrze oraz wejście do budynku.  

Maszkienice. Z kolei w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Maszkienicach wymienione zostały drzwi do klas i toalet na pierwszym piętrze budynku. Obie wyżej wymienione placówki zyskały również nowe zaplecza żywieniowe. Tam bowiem kompleksowej modernizacji zostały poddane kuchnie oraz jadalnie w ramach realizacji projektu „Posiłek w szkole i w domu”.

Pozostałe szkoły i przedszkola. W pozostałych, niewymienionych wyżej jednostkach oświatowych wykonano mniejsze, i bieżące naprawy prace konserwatorsko-porządkowe. Wszystkie prace wykonane w czasie wakacji w poszczególnych placówkach zostały pokryte z budżetu szkół i przedszkoli. Należy wspomnieć również, że w większości placówek zostały wykonane niezbędne okresowe przeglądy, które objęły kontrolę instalacji gazowych i elektrycznych, a także przegląd sprzętu przeciwpożarowego. Część prac remontowych zrealizowanych w czasie wakacyjnej przerwy (m.in. w Łoniowej, Porąbce Uszewskiej oraz Jaworsku), jak również okresowe przeglądy zostały wykonane przez Zakład Usług Komunalnych Gminy Dębno. Każdy dyrektor ma obowiązek sprawdzenia przynajmniej raz w roku, czy jego jednostka oświatowa zapewnia dzieciom bezpieczne i higieniczne warunki do zabawy i nauki. Wakacyjna przerwa w funkcjonowaniu placówek oświatowych jest zatem najlepszym czasem na wykonanie  niezbędnych przeglądów oraz remontów – podkreśla wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .