Gnojnik. Pracowite lato
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 27 sierpnia 2019 00:00

Stowarzyszenie ,,Wieś Naszych Marzeń' jeszcze nie odetchnęło po święcie dożynkowym, gdzie uwito wieniec w kształcie ,,kopki', a już 18 sierpnia b.r. na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie wzięłyśmy udział w kolejnej imprezie. Odbył się konkurs na potrawy z grzyba, na który Panie przygotowały: ryż po myśliwsku z grzybami leśnymi i filetem z kurczaka, roladki drobiowe faszerowane grzybami leśnymi oraz grzyby leśne w cieście francuskim.

Oceny potraw dokonała specjalna komisja konkursowa, która zwracała uwagę na walory smakowe potraw, oryginalność oraz estetykę wykonania. Panie postarały się, aby stoisko było przystrojone i kolorowe.  Oprócz potraw z grzybów częstowano upieczoną szarlotką, grzybkami marynowanymi, papryczką, ogórkami własnoręcznie robionymi. W podziękowaniu dostałyśmy dyplom i nagrodę pieniężną. Poprzez udział w konkursie promujemy nie tylko nasze Stowarzyszenie, ale Gminę Gnojnik – mówi Maria Robak, prezes Stowarzyszenia.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr112019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .