Region Tarnowski. Drużyna PiS w komplecie
WYDARZENIA - WYBORY 2019
wtorek, 20 sierpnia 2019 21:53

bL1010036Na siedem mandatów poselskich i dwa senackie liczy Prawo i Sprawiedliwość w tarnowskim okręgu wyborczym. Przesada? Dwa mandaty senatorskie wydają się być niemal pewne. Sześć poselskich – także pewnych, siódmy w zasięgu ręki: to opinia dość powszechna w gronie znawców problematyki wyborczej w regionie. Liderem listy jest Anna Pieczarka, wicemarszałek Małopolski, radna województwa małopolskiego. Do sejmiku dostała się z ponad 72 tysiącami głosów. Był to drugi wynik w Polsce. Lepszy od niej był tylko marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Czy powtórzy ten wynik? Zadanie trudne, ale... wykonalne. Na liście znaleźli się też wszyscy obecni posłowie. Z tym jednak zastrzeżeniem, że poseł Włodzimierz Bernacki powalczy o mandat senatorski. Warto dodać, że w ostatniej chwili na listę dostał się Norbert Kaczmarczyk, do niedawna parlamentarzysta Kukiz'15. Do Zjednoczonej Prawicy przystąpił przed kilkoma tygodniami.

Dodajmy, że przedstawicielem Solidarnej Polski jest znany i ceniony tarnowski adwokat Piotr Sak, zaś Porozumienia Jarosława Gowina, radny wojewódzki Stanisław Bukowiec. Natomiast do Senatu będą kandydowali profesorowie Kazimierz Wiatr (okręg tarnowski: miasto tarni oraz powiaty tarnowski i dąbrowski) i Włodzimierz Bernacki (okręg brzesko-bocheńsko-proszowicko-wielicki).

Dzisiaj, podczas spotkania na tarnowskim Rynku, zaprezentowano listę. Profesor Włodzimierz Bernacki, lider partii w regionie, mówiłże jest to najlepsza drużyna, która uzupełnia się. - Polska potrzebuje twórczej kontynuacji – mówił poseł Bernacki. Anna Pieczarka podkreślała, że swoje doświadczenie zdobyte w samorządzie chce wykorzystać do pracy w Sejmie RP. - Mam nadzieję, że mieszkańcy regionu tarnowskiego nam zaufają. Liczymy na Państwa głosy. Liczymy na Wasze poparcie – apelowała. No potrzebę kontynuacji zwracał uwagę także sanator Kazimierz Wiatr. - Nie można w 4 lata dokonać wszystkiego, co jest państwu potrzebne. Widzimy te kolejne potrzeby, a jednocześnie mamy świadomość, że to, co zostało zrobione wymaga ugruntowania, ponieważ przynosi swoje owoce – mówił dziś profesor Kazimierz Wiatr, który ponownie ubiega się o miejsce w Senacie. Minister Józefa Szczurek – Żelazko podkreślała, że PiS to partia, która realizuje swoje obietnice. Ostatnie cztery lata naszych rządów potwierdzają, że jesteśmy wiarygodni. Prosimy o Państwa głos. Nie zawiedliśmy i nie zawiedziemy – zapewniała minister Józefa Szczurek – Żelazko. Anna Czech mówiła, że ważne są kwestie zwiąazne z poprawą działania służby zdrowia i opieka senioralna. Rząd PiS program wsparcia dla osób starszych i niepełnosprawnych – tłumaczyła Anna Czech. Mecenas Piotr Sak podkreśla, że Polska potrzebuje dalszych reform związanych chociażby wymiarem sprawiedliwości, ale także gospodarką czy rolnictwem. - Jako wieloletni samorządowiec znam także doskonale problemy mieszkańców takich miast jak Tarnów. Wojciech Skruch mówił natomiast o potrzebie wzmocnienia samorządu. - Coraz lepiej, czego przykładem jest Małopolska, wykorzystujemy środki unijne. Musimy zrobić wszystko, by pieniądze Wspólnoty wykorzystać w stu procentach – tłumaczy radny Wojciech Skruch.

Lista Kandydatów

1. Anna Pieczarka
2. Józefa Szczurek-Żelazko
3.Michał Wojtkiewicz
4.Urszula Rusecka
5.Wiesław Krajewski
6. Piotr Sak
7. Anna Czech
8. Stanisław Bukowiec
9. Mariusz Zając
10. Norbert Kaczmarczyk
11. Jarosław Sorys
12. Piotr Wajda
13. Celina Jacewicz
14. Małgorzata Jaśko
15. Magdalena Kopczyńska
16. Kazimierz Żurowski
17. Dariusz Pietruszka
18. Wojciech Skruch

 

 

 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .