Brzesko. Prezentacja kandydatów PiS
WYDARZENIA - WYBORY 2019
wtorek, 20 sierpnia 2019 21:21

bL1010096Józefa Szczurek - Żelazko oraz Jarosław Soros to dwójka kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, reprezentujących powiat brzeski, w zaplanowanych na 13 października 2019 roku wyborach do Sejmu i Senatu RP. Kandydatem na senatora z okręgu, który obejmuje powiat brzeski, bocheński, proszowicki i wielicki jest profesor Włodzimierz Bernacki – obecny poseł na Sejm i lider tarnowskich struktur Praw i Sprawiedliwości. Dzisiaj, podczas briefingu prasowego, przedstawiono kandydatów. Oprócz osób zwianych z powiatem brzeskim, na wspólnym spotkaniu z dziennikarzami i mieszkańcami Brzeska i Powiatu Brzeskiego pojawili się m.in. poseł Anna Czech z Tarnowa, Mariusz Zając z Bochni oraz Stanisław Bukowiec. - To najlepsza drużyna, jaka mogliśmy wstawić w tych wyborach. Pani minister Szczurek – Żelazko ma pozycje nr 2 na liście – mówił podczas spotkania profesor Bernacki. Władze krajowe Prawa i Sprawiedliwości liczą, że będzie liderem listy w zachodniej części tarnowskiego okręgu wyborczego.

Podczas spotkania z dziennikarzami mnister Jżóefa Szczurek – Żelazko przekonywała, że cieszy ją fakt, że miałą przyjemnośc pracowac dla Polski i regionu tarnowksiego, w tym dla Brzeska i Bochni. Przytpomniała, że w tym czasie w Polsce doszło do wielkiego przełomu. - Wprowadziliśmy program rządowy: Rodzina 500+. Dzieki niemu zlikwidowanoa problem ubóstwa. To program, który sprawił, że rodziny czują bezpieczeństwo cocjalne – mówiła naszej redakcji minister Jóżefa Szczurek – Żelazko. Politycy PiS wskazywali na inne programy: Mieszkanie +; minimalną stawkę godzinową (12, teraz jest to 14.70); płace minimalną (obecnie 2250); zniesienie obowiązku szkolnego 6.latków; dużą grupę leków bezpłatnych dla seniorów; Ochroniliśmy polską ziemię przed spekulantami; zakaz zabierania rodzicom dzieci z powodu biedy; najniższą emeryturę (tysiąc złotych od 1 marca 2017, obecnie jest wyższa); niższy podatek CIT dla małych firm (najpierw 15, teraz 9, a nie jak zarz rządów PO – PSL 19 %). Obniżyliśmy wynagrodzenie w spółkach skarbu państwa; powstała ustawa antyterrorystyczna. Wprowadziliśmy reformę systemu edukacji, reformę systemu podatkowo – ubezpieczeniowego, Konstytucję dla Biznesu, naprawiliśmy wymiar sprawiedliwości, ukrócenie bezkarności komorników, została wdrożona reforma służby zdrowia. Nie mniej ważne, daliśmy możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę: kobietom w wieku 60 lat i mężczyznom w wieku 65. To przywilej, a nie obowiązek. Zdaniem minister Józefy Szczurek – Żelazko Polska gospodarka, pod względem rozwoju jest na czwartym miejscu na świecie: po Chinach, Indiach i Indonezji. Te sukcesy są możliwe dlatego, że premierzy – najpierw Beta Szydło, a teraz Mateusz Morawiecki oraz większość parlamentarna, konsekwentnie realizują przedwyborcze zapowiedzi partii, w tym Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. - Jestem przekonana, że Polacy bardzo dobrze ocenią wprowadzone przez nas zmiany i zaufają zjednoczonej prawicy, powierzając nam kierowanie państwem na kolejną kadencję – mówi minister Józefa Szczurek – Żelazko.

Jako dyrektor szpitala i poseł i wiceminister jednocześnie zdaje sobie sprawę z tego, że lista leków, które są refundowane, powinna być pewno znacznie dłuższa. Proszę jednak pamięta, że to pierwszy, taki systemowy projekt w Polsce. Na pewno, w najbliższych miesiącach, wiele spraw z tym związanych, zostanie doprecyzowanych. Prawem opozycji jest krytyka, tylko szkopuł w tym, że przez osiem lat, posłowie PO i PSL nawet nie wpadli na taki pomysł, a dzisiaj, krytykują nasz. To hipokryzja z ich strony, zwłaszcza PO i PSL, bo te partie, przez osiem lat nadawały ton polskiej polityce – mówi Jóżefa Szczurek – Żelazko.

 

Wieloma sukcesami społecznymi, może pochwalić się rząd Prawa i Sprawiedliwości

bL1010092- Jest ich naprawdę sporo. Po pierwsze; bezrobocie jest na najniższym poziomie od wielu lat. Rząd robi wszystko, by było jeszcze niższe. Rozpoczęliśmy realizację program Mieszkanie+. To realna szansa dla młodego pokolenia, by zamiast zaciągać ryzykowane kredyty hipoteczne, skorzystać z pomocy finansowej państwa. Pani premier wiele razy podkreślała, że Polacy mają prawo do godnego życia, własne mieszkanie daje takie poczucie bezpieczeństwa, ale jest także elementem polityki prorodzinnej i prokreacyjnej. Jesteśmy przekonani, że wraz z programem Rodzina 500+, innymi projektami, doprowadzi to w niedalekiej przyszłości do wzrostu dzietności polskich rodzin, a tym samym zapobiegnie dalszej zapaści demograficznej. Daliśmy rodzicom wolność wyboru. Nie ma już obowiązku wysyłania sześciolatków do szkoły. Uznaliśmy, że rodzice, a nie arbitralnie urzędnicy, zdecydują kiedy ich pociechy rozpoczną naukę. I ogromnie ważna sprawa: wprowadziliśmy zakaz zabierania dzieci rodzicom z powodu biedy. Obowiązkiem państwa jest wspierać ubogich, a nie odbierać im dzieci i przekazywać do domu dziecka. To było barbarzyństwo, naszej zgody na to nie ma i nie będzie. No i kolejna sprawa: zreformowaliśmy ustawę emerytalną. Znowu kobiety będą mogły przejść na emeryturę po ukończeniu 60 lat, a nie jak chciała PO i PSL, po 67 roku życia. Mężczyźni będą pracowali o dwa lata krócej, niż zakładała ustawa naszych poprzedników – dodaje minister Józefa Szczurek – Żelazko.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .