Czchów. Burmistrz delegatem
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 10 sierpnia 2019 00:00

Marek Chudoba i Włodzimierz Rabiasz zostali wybrani do Rady Powiatowej Małopolskiej Izby Rolniczej w Powiecie Brzeskim. W głosowaniu mogli uczestniczyć płatnicy podatku rolnego i działów specjalnych produkcji rolnej znajdujący się na spisach wyborczych. Zgodnie z zasadami każda gmina może posiadać dwuosobowe przedstawicielstwo w izbie. W gminie Czchów ubiegało się o nie czterech kandydatów. W wyniku głosowania do Małopolskiej Izby Rolniczej na kolejną kadencję dostali się: Marek Chudoba z wynikiem 62 głosów; Włodzimierz Rabiasz z wynikiem 55 głosów. W głosowaniu udział brali również: Krzysztof Dzięciołowski (18 głosów) i Grzegorz Malaga (22 głosy).

Samorząd rolniczy powinien mieć coraz większe znaczenie. Oczywiście w dużej mierze zależy to od pomysły państwa na politykę rolną. Kondycja polskiej wsi i rolnictwa budzi wiele wątpliwości. Dlatego musimy – jako samorząd rolniczy – podjąć wiele nowych działań i inicjatyw. Miejmy nadzieję, że nasze postulaty zostaną wzięte pod uwagę. Na pewno jednym z większych problemów jest kwestia odszkodowań dla rolników związanych z suszą. Liczymy na to, że będziemy partnerem, a nie organizacją, której postulaty się ignoruje – mówi Marek Chudoba.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .