Ciężkowice. Wygodny i nowoczesny
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 15 lipca 2019 20:07

O dwa nowe parkingi wzbogaciła się gmina Ciężkowice. Inwestycja została zrealizowana w dwóch częściach : Część I- Budowa parkingu Park&Ride i Bike&Ride w rejonie węzła przesiadkowego Rynek w miejscowości Ciężkowice. Część II- Budowa węzła przesiadkowego przy stacji kolejowej SKA wraz z parkingiem Park&Ride w miejscowości Bogoniowice. Przy tym węźle przesiadkowym i parkingu oprócz budynku z sanitariatami będzie funkcjonowała stacja ładowania samochodów elektrycznych oraz automat obsługujący Małopolską Kartę Aglomeracyjną. Karta MKA i Aplikacja mobilna iMKA służą jako nośniki biletów i uprawnień do usług oferowanych przez instytucje i organizatorów współpracujących w ramach MKA.

Obecnie w ramach MKA można będzie  kupować bilety komunikacyjne oraz rezerwować miejsca parkingowe oferowane przez: Szybką Kolej Aglomeracyjną, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie – Tarnowski Organizator Komunalny, Park&Ride w Tarnowie. Dodatkowo poprzez Aplikację iMKA można kupić bilety na wydarzenia kulturalne organizowane przez instytucje, które udostępnią pulę biletów w systemie Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej. Po zakończeniu czynnościach związanych z odbiorami wynikającymi z przepisów prawa budowlanego (straż, sanepid, nadzór budowlany) infrastruktura socjalna zostanie udostępniona do  użytkowania.
Wartość zrealizowanych robót budowlanych stanowi kwota  3 043 212,20 zł. Zadanie jest współfinansowane ze środków europejskich w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 a wielkość wsparcia stanowi 85% kosztów kwalifikowanych zadania.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr012020

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .